Домаћа такмичењаДомаћа такмичењаКошаркаОдбојкаСпортско Друштво

Успешан викенд црвено-беле породице!

Као што је јуче најављено, наши спортисти изашли су на терен у домаћим такмичењима и били неумољиви! Забележене су победе у свим мечевима и коначно један викенд учињен успешним!

Кренимо од дама.

Кошаркашице су наставиле да доминирају у првенству, па су други пут савладали екипу Челареву. Овога пута, то су урадиле на гостујућем терену, веома убедљиво – 66:52(11:16,24:8,17:15,14:13). Домаће кошаркашице држале су се добро на самом почетку меча, али је наш тим решио све дилеме у другом периоду, који је добијен резултатом 24:8 и серијом 23:2. До краја меча, разлика је само одржавана и нешто повећана. Најефикасније је била Томашевић са 24 поена.

Успешне су биле и одбојкашице, које потврђују да се враћају на победнички колосек. ТЕНТ – Црвена звезда 1:3 (24:26, 13:25, 25:21, 23:25).

Најбоља у нашем тиму била је Ана Бјелица, која је освојила чак 24 поена, а у стопу ју је пратила Љубица Кецман. Први сет је био јако узбудљив, а наше одбојкашице добиле су га на разлику, 26:24. То као да је сломило домаћи тим, који се потпуно предао у другом и убедљиво га изгубио (25:13). Мало опуштање нашег младог тима донео је и неизвесност, након четвртог сета који је припао ТЕНТ-у, али је све дошло на своје место у одлучујућем, четвртом, који је добијен резултатом 25:23. Наше одбојкашице налазе се на трећем месту првенствене табеле, са скором 6-2, али и 3 меча мање од Спартака и ТЕНТ-а.

Одбојкаши су након мале кризе успели да се врате победом над Јединством у Старој Пазови3:1(23:25,25:21,27:29,18:25). Након добијеног првог сета, наши одбојкаши су опет приказали своју највећу бољку ове сезоне – опуштање у једном моменту у другом сету и враћање противника у живот. Изједначили су домаћи, а трећи сет био је пресудан. Након резултатске клацкалице и велике борбе, одбојкаши Црвене звезде успели су да добију овај део игре (29:27) и тако практично реше све дилеме око победника ове утакмице. Четврти сет био је формалност (25:18). Најбољи у нашим редовима били су као по обичају Петковић са 23, Ћелић са 14, те Милутиновић са 11 и Копривица са 10 поена.

Наши одбојкаши су након ове победе на четвртој позицији на табели, иза Радничког, Војводине и Младог Радника, са само једним поразом, али и три меча мање од поменутих тимова.

Свој меч ће у Нишу данас одиграти и рукометаши.