FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Звездиних 21 од 21 против 021

И у претпоследњем 21. колу Прве женске лиге Србије кошаркашице Црвене звезде оствариле су убедљив тријумф и тиме дошле само на корак од великог успеха да лигашки део такмичења заврше без пораза. Овога пута наше девојке су у дворани ФМП-а у Железнику убедљиво су савладале новосадску екипу 021.

ККЖ Црвена звезда : КК 021 Нови Сад 94:65 (26:22, 21:18, 23:7, 24:18)

Тренер Драган Вуковић је и овог пута пружио прилику свим играчицама да забележе минутажу, а осим Тамаре Чубре све су се и уписале у стрелце.

Од самог старта Црвена звезда је имала континуирану предност коју је контролисала и повећавала до краја меча. Ивана Катанић је отворила утакмицу поенима, Мишељић и Наумчев са две везане тројке донеле Звезди +8 (12-4), гошће су успеле да одржавају минималан минус, а Ивана Катанић је поенима и завршила први интервал, 26-22.

Серија је настављена и у другој четвртини до коначних 9-0 за прву двоцифрену предност на мечу, 33-22. Имале су црвено-беле током већег дела другог периода двоцифрену предност, Јована Адамовић успевала да одржава у игри свој тим, а Радовићева поставила коначних 47-40 за прво полувреме.

Како обично бива, Звезда у трећем кварталу „ломи“ противнике и оверава тријумф. Тако је било и овог пута. Две брзе и велике серије 12-0, затим и 7-0, за 23-8 у трећој четвртини и 70-47 пред последњих десет минута.

У последњој четвртини шампион Србије је поенима у серији повећавао предност и потврдио 21.победу у првенству. Максималних „плус +32“ донела је Николина Деурић у последњем Звездином нападу (94-62), а коначан резултат је поставила у последњем нападу на мечу Јованчевић успешним покушајем ван линије 6,75, 94-65.

Најефикаснија је била Ивана Катанић са 21 поеном за 21. победу, уз 8 асистенција. Нови дабл-дабл Мине Ђорђевић – 13 поена и 10 скокова, док су по 11 поена убациле Мишељић, Наумчев и Тешић.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 11 (3ск), Чубра, Тешић 11 (2ас), Богићевић 9 (5ск 2ас 1блк), Зукановић

2 (5ас 2укл 1блк), И.Катанић 21 (5ск 8ас 3укл 1блк), Дешић 3 (2ас), Ристић 1, Бојовић 8 (3ск 2ас), Деурић 4 (4ск 3ас 1укл 1блк), Ђорђевић 13 (10ск 2ас 1укл 2блк), Мишељић 11 (3ск 1укл 1блк).

Паклени темпо наших кошаркашица наставља се већ у среду (27. фебруар) када ће црвено-беле гостовати екипи Цинкарна Цеље у претпоследњем колу лигашког дела регионалне ВАБА лиге. Евентуалном победом у том сусрету наше кошаркашице би највероватније обезбедиле и прву позицију у регионалном такмичењу. Последњи лигашки сусрету у ПЖЛС-у Црвена звезда игра 2. марта против екипе Радивој Кораћ и у том мечу ће имати прилику да евентуалном победом лигашки део шампионата Србије оконча без неуспеха.