FeaturedVažne vestiАтлетикаВажноНајновијеОстало

Звездина штафета поставила нови државни рекорд!

Атлетичари Црвене звезде остварили су одличне резултате на Дворанском првенству Србије у Атлетској дворани у Београду.

Први дан је обележила Милана Трнинић спектакуларним наступом, док је штафета Црвене звезде на трци 4х200 поставила нови државни рекорд!

У конкуренцији мушкараца на дворанском првенству Србије победу је однела штафета АК Црвена звезда у саставу Немања Булајић, Никола Ковачевић, Филип Иштвановић и Марко Јевремовић, који су поправили прошлогодишњи државни рекорд и он сад износи 1:28.96.

Звездина женска штафета (4х200) у саставу Милица Живић, Милица Мијаиловић, Александра Петровић и Дајана Пертовић је у укупном пласману заузела 4.место.

У мушкој конкуренцији у трци на 60 метара Немања Булајић је заузео 3.место са резултатом 6,92, док је Филип Иштвановић био четврти, 6,98.

Вељко Недељковић је након одличног наступа у Бечу и личног рекорда на првенству Србије је бацио хитац на 17,56м, чиме је за 16цм надмашио норму за ЕП за млађе сениоре (У23) у Шведској, Галве (11-14.јул) и освојио друго место иза Асмира Колашинца.

Норму за ЕП У23 имају још Ања Лукић (100м препоне) и Јасмин Халили (вис).

Управо је Јасмин Халили победио у скоку у вис са резултатом 2,13м, за 5цм мање од његовог личног рекорда, док је „нападао“ 2,21цм.

Лука Велимировић је у својој дисциплини – троскок освојио 3.место са резултатом 13,56.

Другог дана такмичења, у трци на 60м са препонама наша Ивана Петковић је освојила 1.место и истрчала најбржу трку у каријери (8,31с), а одмах иза ње са сребрном медаљом окитила се и наша Ања Лукић (8,39с).

Дајана Петковић заузела треће место у тркама на 400 метара са 58,81с, и другог дана на 800 метара са временом 2:16,99.

У мушкој категорији у трци на 200 метара Марко Јевремовић је освојио четврто (22,30), Немања Булајић пето (22,33), а Никола Ковачевић седмо место (22,86).

Звездина женска штафета (4х400) у саставу Милица Живић, Милица Мијаиловић, Александра Петровић и Дајана Петковић је у укупном пласману заузела 2.место са резултатом 4:14,07.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
У даљу Страхиња Јованчевић је однео победу са скоком од 7,56м, док је у истој дисциплини у женској конкуренцији Сара Лукић прво место освојила скоком од 5,89.

У вису Јована Делић је заузела 3.место скоком од 1,69, док је хитац куглом од 11,91м Саре Огњеновић био довољан за треће место.

Комплетне резултате можете погледати овде.