FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице силне и против Лознице

Кошаркашице Црвене звезде и после 16.кола ЖКЛС имају максималан учинак, који су задржали победом над Лозницом у Железнику, 93-67 (24-26, 25-18, 21-16, 23-7).

Црвено-беле су одлично отвориле утакмицу серијом 8-0, уз две убачене тројке, контролисале предност до финиша првог периода игре, али је петопласирана екипа домаћег шампионата поенима у мини серијама прво смањила минус, а затим серијом 7-0 и преузела предност. На крилима Американке Џасмин МекРој, која је убацила 10 поена у првом периоду, гошће су након првих десет минута имале минималну предност, 24-26.

Наставила је МекРој и у другој четвртини своју серију, на кратко су Ђорђевић и Мишељић донеле Звезди изједначење, а Американка Лозници максималну предност на утакмици, плус 7 (28-35) на средини друге четвртине. Тада су изабранице Драгана Вуковића заиграче доста чвршће у одбрани, додале гас и серијом 9-0 стигле до предности (37-35), коју контролишу ван линије 6,75 Ивана Катанић, а затим и са шест везаних поена Маријана Зукановић, да би тројком Невена Наумчев донела 49-44 за полувреме.

У трећој четвртини Звезда је без већих проблема одржавала предност, а преко тандема Мишељић&Ђорђевић стигла и до прве двоцифрене предности (58-47), коју је контролисала до краја трећег квартала, Маријана Зукановић је потврдила предност пред последњих 10 минута, (70-60).

МекРој је покушала још једном да повуче своју екипу тројком на старту четвртог периода игре, али уследио је одговор Звезде. Милина Мишељић је одговорила својом петом тројком, Звезда серијом 10-0, и тада је победник био познат. Звезда је повећавала разлику до коначних 93-67 на крају утакмице.

Најефикаснија Мина Ђорђевић са 22 поена, Милина Мишељић 21, веома расположена у шуту за три поена. Невена Наумчев је убацила 10, а Ивана (8ск 7ас 4укл) и Александра Катанић по 9 поена (7ск 8ас 4укл).

У 17.колу домаћег шампионата Звезда дочекује суботички Спартак, а у наставку WABA лиге следе два битна меча – у Старој Загори против Бероа и у Подгорици против Будућности.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 10 (6ск 3ас 2укл), Чубра, Тешић 4 (2ск), Богићевић, Зукановић 10, А.Катанић 9 (7ск 8ас 4укл), И.Катанић 9 (8ск 7ас 4укл 2блк), Дешић, Бојовић 4 (10ск 2ас 3укл), Ђорђевић 22 (5ск 4ас), Мишељић 21 (3ск 2укл, 5/9 за три), Вуловић 4 (2ас).

Извор/фото: (ЖКК Црвена звезда)