FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Томић: Без одбране немогуће добити

Кошаркаши Црвене звезде вечерас су доживели пораз од екипе Валнесије 92:76. Био је то други пораз на гостовању у ТОП 16 фази.

Тренер Црвене звезде Милан Томић је после пораза као главни фактор навео игру у дефанзиви.

Да би победили Валенсију морате да играте одличну одбрану, примити 92 поена је превише. Немогуће је победити ако за полувреме примите скоро 50 поена. Доста тих поена је било после грешака, изгубљених лопти, транзиције, лоша дефанзива – рекао је Томић

Покушао је упозорити екипу на концентрацију током целог меча.

Рекао сам играчим да морају да играју са пуном концентрацијом свих 40 минута и да ће они искористити сваки пропуст. Имали смо тај мали пад од два минута, лопта се није кретала како треба, они су то казнили и повели.

Наредне среде у дворани “Александар Николић” игра се нови сусрет са Валенсијом.

Играмо у Београду и морамо да се боримо за тријумф. Пред нашом публиком свакога можемо да победимо. Што се стања у групи тиче, не можемо сада о томе. Идемо полако, из меча у меч. Не размишљамо ни о тој разлици, нека буде победа и један разлике. Видећемо – закључује Томић.

Rs.cg јан 18, 2019 at 12:00

Pozdrav Braco…..rekao sam da se odjavljujem ali ovo sam morao napisati-reci….svi ovi kokosari….pocev od groblja pa do dukljana udju s’vremena na vrijeme ovdje i procitaju nase komentare….oni uzivaju kad se pljuje Zvezda i nasi igraci….ali vam pouzdano tvrdim da nas se plase Dukljani…..ZATO BRACO …PODRSKA…..MOLI VAS BRAT IZ CRNE GORE…..B A R…..POZDRAV SVIMA

Magarevo јан 17, 2019 at 17:02

Da covek ne poveruje svojim ocima kad ovo procita?!Pa,ciji je posao da nauci I natera igrace da igraju odbranu?Valjda trenerov,ciji bi bio?!Tomicu,preporucujem ti da pregledas snimke nasih utakmica pod vodjstvom Radonjica i bice ti jasno kako se igra odbrana.Valjda..

Veteran Sever јан 17, 2019 at 00:08

Cekaj bre treneru…jel ti to nas zezas? Pa ove slabosti su bile vidljive i u proslom kolu i protiv amaterske Igokee!!! Sto nisi spremio bolju odbranu, utegao centarsku liniju, vezbao sa ekipom, ako treba celu noc, zagradjivanje u odbrani i skok!!? Gde su ti akcije u napadu, treneru? Sta ti uopste radis? Pet meseci ne mozes da dignes fizicku spremu Beronu i Fajeu! Oni i nakon pet meseci imaju snagu za jedva 10 minuta(moj predlog je da beron igra prvi pet minuta i poslednjih pet…treba nam koliko toliko odmoran za tih poslednjih pet minuta)… Kog si mladjeg igraca razigrao? Zasto si Dobrica ugusio, a decko projektovan da ove godine bude nosilac igre i da ga prodamo kao Gudurica za velike pare? Sta je s tobom? I ono najvaznije…. sto svaki upuceniji poznavalac kosarke zna: ruka i rad trenera se ogleda ponajpre u tome koliko asistencija i akcija ima ekipa, te u kvalitetu odbrane(zagradjivanje i defanzivni skokovi). Zvezda je u tome kriminalna!!! Ako se tome doda apaticnost prilikom vodjenja tima, te shodno tome ne postoji nikakav pritisak na sudije(zato nam sudije sude nepostojece faulove, a ne sude ocigledne protivnicke)…dobili smo lose resenje na klupi. Mnogo lose resenje! Eto… Ko je pomenuo Milenka Topica?

milos rankovic јан 17, 2019 at 00:04

STVARNO PRICAS NERAZUMNO,KO VODI OVU EKIPU,KOJE TRENER KO TREBA DA MOTIVISE IGRACE,STA TI ZNACI DA DOBRIC IGRA MINUT IPO,STO ODZO I CIRBES STO NE RISTIC,STO NEKAD NEIGRAS SA DVE CETVORKE KOJE VISU SKACE OD CENTARA,STO NEKAZES TVOM MEZEMCETU BERONU DA IGRA ODBRANU,STO BERON 36 MINUTA, DOBRIC NIKAKO IMAS TRENERU PUNO GRESAKA U ZADNJE VREME I BOLJE JE NEKAD CUTATI

Dragan јан 16, 2019 at 23:54

A kako je tek bez pravog trenera tesko pobediti…