FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Нова година, старе навике: Звезда убедљива у Врбасу

ККЖ Црвена звезда наставио је победничким смером и на првом путу у 2019.години. Црвена звезда је славила у Врбасу 89-56 (24-7, 21-21, 16-15, 27-12), и стигла до 15. победе у 15.коло Прве женске кошаркашке лиге Србије.

Тренер Драган Вуковић је дао прилику Николини Деурић и Марији Ристић, већу минутажу су добиле и Нина Тешић и Тамара Чубра.

Црвено-беле су већ у првој четвртини практично решиле питање победника. Отвориле су утакмицу серијом 7-0, затим после поена капитена Александре Катанић стигле до двоцифрене предности на средини прве деонице (3-13) и нису је испуштале до краја сусрета. На крају првих десет минута Звезда је водила 24-7.

И другу четвртину Звезда отвара са седам узастопних поена, стиже до и +20 (13-33), али до полувреме домаћа екипа је успела да у другој деоници остане непоражена за Звездино вођство након првих 20 минута, 28-45.

И у наставку Звезда сигурна, одржава предност, Ивана Катанић је била изузетно расположена, да би у последњој четвртини шампион Србије додао гас и убедљиво привео утакмицу крају. Црвено-беле су у мини серијама постизале по пет поена и стигле до коначних 56-89.

Најефикаснија је била Ивана Катанић са 16 поена, по 15 су постигле Мина Ђорђевић и Снежана Богићевић. Анастасија Подунавац се истакла на другој страни са дабл-дабл учинком, 15 поена и 11 скокова.

У наредном колу у Београд стиже петопласирана екипа шампионата, Лозница.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 7 (4ск 5ас 4укл), Чубра 7 (4ск 3укл), Тешић 3, Богићевић 15 (3ск 2ас 4укл 1блк), Зукановић 6 (5ск 2ас 2укл), А.Катанић 13 (5ск 5ас 3укл), И.Катанић 16 (5ск 3ас 2укл), Ристић (2ск), Деурић, Ђорђевић 15 (6ск), Мишељић 7 (2ск 3укл).