FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојка

Одбојкаши славили у Љигу

У оквиру 16. кола БПШ Супер лиге Србије одбојкаши Црвене звезде гостовали су у Љигу. Након четири одиграна сета црвено-бели су остварили нову, 12. првенствену победу у актуелној сезони.

Спартак Љиг : Црвена звезда 1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 23:25)

Почетак првог сета до резултата 2:2 протекао је у игри поен за поен, када домаћин прави серију од три поена и стиже до прве осетније предности. Наши одбојкаши одговарају са четири узастопна поена и прелазе у вођство 6:5. Од тог момента, па све до резултата 16:16 пеони су се смењивали са обе стране. У финишу сета домаћин стиже до три поена предности, а поенима Перића и Медурића и до коначних 25:20.

Црвено-бели у други сет улазе далеко боље, али након предности од 4:1 и 6:3 допуштају домаћину да изједначи на 6:6. У наставку виђена је равноправна игра све до резултата 17:17 када наши одбојкаши стичу два поена предности коју одржавају до краја сета и резултатом 25:21 поравнавају на 1:1.

У трећи сет домаћин улази ангажовано и стиче предност од 9:4. Превасходно захваљујући Павловићу и Петковићу црвено-бели поравнавају на 10:10, а затим стичу и два поена предности коју су сачували до самог краја сета и резултатом 25:23 повели са 2:1 у сетовима.

Четврти, испоставиће се и последњи сет, протицао је у егал борби до резултата 6:4 за домаћина. Тада црвено-бели момци праве серију од 5:0 и преузимају предност коју чувају до самог краја. У неколико наврата домаћин је покушавао да пристигне резултатски заостатак. Последњи покушај домаћина био је при резултату 22:20 у корист Црвене звезде. Наши одбојкаши су успели да консолидују редове и са коначних 25:23 остваре нову првенствену победу.

Тријумфом у Љигу црвено-бели одбојкаши су готово извесно обезбедили другу позицију пред старт плеј-офа, а у наредном колу на програму је вечити дерби против екипе Партизана.

Дворана: ОШ „Сава Керковић“, Љиг