FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновијеРегионална лига

ВАБА лига: Савладана и екипа Цеља

Кошаркашице Црвене звезде окончаке су такмичење у регионалној ВАБА лиги новим тријумфом. Црвено-беле девојке су након продужетка савладале у дворани у Железнику екипу Цинкарне Цеље и тиме готово извесно обезбедиле прву позицију пред плеј-оф регионалног такмичења.

ККЖ Црвена звезда : ЖКК Цинкарна Цеље 81:73 (19:20, 20:12, 17:23, 13:14, 12:4)

Веома изједначена утакмица, Звезда је у финишу испустила шест поена предности, Ивана Катанић покушала „флоутером“ да донесе победу свом тиму у регуларном току, а Снежана Богићевић у продужетку разоружала гошће.

Чврсте одбране су обележиле и почетак меча, до средине прве деонице је био резултат 7-7, Звезда је серијом 6-0 стигла до предности (13-11), али су гошће преко Ане Радовић узвратиле, серија од седам поена репрезентативке Србије је обезбедила минималну предност екипи из Цеља на крају првиј десет минута, (19-20).

Звезда је прву тројку постигла из трећег покушаја преко Невене Наумчев, која је затим била успешна и након продора и сачувала Звезди +4, али је екипа Цинкарне преко Бесар анулирала Звездино вођство, (28-28). И у другој четвртини се тешко долазило до поена, а Звезда серијом 9-0 завршава прво полувреме са седам поена разлике на свом конту, што је уједно била и максимална предност током регуларног дела меча, 39-32

Максималну предност Звезда је контролисала до средине трећег квартала, а екипа Цеља се поенима у мини серијама приближавала и стигла до изједначења преко Вајт (50-50). Захваљујући три везане тројке (И.Катанић две, Мишељић) Звезда је успела да одбије налет гошћи, које су у последњем минуту треће четвртине постигле пет поена преко Фришковец и најавиле неизвесну завршницу, 56-55.

Током последње четвртине виђена је веома неизвесна борба и резултатска клацкалица. Звезда је имала +6, да би Цеље преко Ренџи Бесар и Чантис Вајт серијом 9-0 стигло до прве предности након краја прве четвртине, (63-66). Тада је Снежана Богићевић преузела одговорност, постигла пет поена, а Александра Крошељ изједначила на 69-69. Остало је 1:30 до краја, Бесар је била неуспешна у три наврата, Звезда имала напада за победу, али Ивана Катанић није погодила.

Управо је Снежана Богићевић везала шест поена на старту додатних пет минута за црвено-беле, а Цеље је било без коша из игре. Четири поена са линије пенала, у последњих 2:30 без поена. Шампион Србије је био концентрисанији, сигурнији у финишу и обезбедио и седму победу из исто толико мечева, као и прво место на табели на крају 2018.године, 81-73.

Снежана Богићевић најефикаснија са 20 поена, дабл-дабл Мине Ђорђевић – 19 поена, уз 12 скокова. Двоцифрена је била и Ивана Катанић са 12 поена.

Црвену звезду до краја 2018.године очекује још дуел 14.кола ЖКЛС против екипе Шапца (субота, 12:00). Наставак WABA лиге на програму је 19.јануара, када Црвена звезда гостује у Подгорици, екипи Будућности.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 5 (3ск), Чубра, Тешић, Топузовић 6 (7ск), Богићевић 20 (5ск 3ас 3укл), Зукановић 2 (2ск), А.Катанић 6 (6ск 5ас 2укл), И.Катанић 12 (5ск 5ас), Бојовић 8 (6ск 2ас 2укл), Ђорђевић 19 (12ск), Мишељић 3 (3ск), Вуловић.