FeaturedVažne vestiКошаркаНајновијеОбавештења

Сигурна победа Звезде у Загребу

Цибона 54:76 Црвена звезда (18:24, 13:14, 17:22, 6:16)

Цибона је након прошлонедељне победе тражила још један скалп против фаворита. Могли смо видети ефикасан почетак меча, с тим што је Цибона до поена углавном долазила након грешака играча Звезде. За врло кратак период су изабраници Милана Томића изгубили пар лопти и пропустили прилике да квалитетно заграде дефанзивни скок. Црвена Звезда је своје нападе базирала на сарадњи између Цирбеса и Регленда. Цибона није била у стању да одбрани унутрашњу игру Звезде тако да су изашли из бонуса након само четири минута игре. Вреди напоменути да је још један добар старт утакмице имао Бориша Симанић који је забележио пет поена и две блокаде. На крају се прва четвртина завршила резултатом 18:24 за Звезду.

Друга четвртина није била ефикасна попут прве. Захваљујући серији од 9:0 која је започета још крајем прве четвртине, Звезда је брзо отишла на двоцифрену предност. Иван Велић је затражио тај-маут на 5:33 до краја четвртине, јер је Црвена звезда дошла до предности од 13 поена разлике. Након тај-маута играчи Цибоне су стали у зонску одбрану што је мало избацило играче српског шампиона из нападачког ритма. До краја четвртине нисмо имали прилику да гледамо квалитетну кошарку јер су се екипе смењивале у прављењу фаулова у нападу. Међутим, захваљујући тројкама Марића и Маркоте, Цибона успева да смањи Звездину предност и одлази на велики одмор са минусом од само седам поена разлике – 31:38.

Нажалост, обе екипе су наставиле у истом ритму и на почетку другог полувремена. Прва три минута треће четвртине су обележиле изгубљене лопте и фаулови у нападу. Међутим, убрзо су обе екипе дошло до нападачког ритма, тако да је остатак четвртине био доста занимљивији. Цибона је средином четвртине остала без најбољег појединца, Марка Љубичића, који је зарадио трећу личну грешку. Главну улогу у нападу Цибоне је преузео Марић који је у овом периоду игре убацио три тројке. Међутим, ни то није било довољно, тако да је вицешампион АБА лиге након три четвртине имао предност од 12 поена разлике – 48:60.

Врло брзо су у четвртој четвртини отклоњене све сумње око вечерашњег победника. Након три минута игре, Звезда долази до предности од 16 поена разлике, након чега је стратег домаћих затражио тај-маут. Покушала је Цибона да заигра са нижом поставом, тачније са Маркотом на позицији центра, али ни то им није помогло да се врате у игру. Поред тога, Љубичић је брзо направио четврту личну, тако да су остали без најбољег играча на вечерашњем мечу. У финишу утакмице шансу је добио и Душан Ристић, тако да су скоро сви играчи добили прилику да заиграју у овом дуелу.

Црвена звезда је дошла до још једне важне и убедљиве победе у АБА лиги. Од самог почетка су играчи Звезде одржавали двоцифрену предност, тако да се коначни исход није доводио у питање. Упркос одличном шуту из игре (64,9 %), Црвену звезду вечерас није служио шут за три поена (5/21, 23,8). Такође, играчи Милана Томића су вечерас изгубили превише лопти – чак 19.

Загреб – Дворана: Дражен Петровић. Гледалаца: 1000. Судије: Дамир Јавора, Томислав Хордов, Матеј Шпендл.

Цибона: Билиновац, Уљаревић, М.Љубичић 17, Марић 12, Бундовић 4, Гилберт 6, Новачић, Розић 2, К.Љубичић 2, Слабица, Рос 6, Маркота 5. Тренер: Иван Велић

Црвена звезда: Регленд 8, Човић, Кешељ, Перпероглу 10, Давидовац 6, Ненадић 6, Лазић 3, Берон 16, Ристић, Симанић 5, Цирбес 7, Оџо 15. Тренер: Милан Томић