FeaturedВажноНајновијеОдбојкаОдбојка

Звезди припао први меч полуфинала Купа!

Одбојкаши Црвене звезде славили су у првом мечу полуфинала Купа Србије против Војводине НС семе резултатом 3:1, по сетовима 25:23, 25:15, 16:25, 25:20.

Новосађани су на почетку меча стекли опипљиво вођство када је три везана аса одсервирао Фундора за 3:7, а поени су се потом освајали у серијама. Војводина је на техничком тајм ауту имала предност од 8:12 и одржавала је све до 14:17. Тада наши одбојкаши везују четири поена и преокрећу резултат у своју корист поеном Данила Павловића. Звезда у завршници долази до 22:20, а гости користе тајм аут. Захваљујући грешкама Новосађана изабраници Драгана Кобиљског решавају први сет у своју корист – 25:23.

Поново су гости на почетку сета повели и дошли до 9:11, а онда је на сервис линију стао Лазар Додић. Нанизала је тада Звезда десет поена (три аса нашег коректора, два блока Немање Машуловића) и преокренула резултат на 19:11. Београдски црвено-бели су чували вођство и рутински су дошли до вођства од 2:0 – 25:15.

Слично као и у прва два сета Војводина је и овога пута стекла вођство на почетку, али су овога пута гости успели и да је сачувају. Било је 1.7, па 3:9, да би Звезда пришла на 9:11 након два везана поена Данила Павловића. Серијом од 1:6 гости стижу до 10:17 и ту предност чувају до самог краја. Долазе до девет сет лопти, другу користе и смањују на 2:1 – 16:25.

Након низа од четири поена, Звезда после блока Николе Петровића долази до 7:3, а потом је наш дизач одсервирао и ас за 9:4. Блоком Немање Машуловића наша екипа је на технички тајм аут отишла са вођством од 12:8. Са три везана поена Београђани долазе до 16:10. Гости су смањили на 20:17, а анкон блока Кујунџича и на 22:20, па је Кобиљски искористио и други тајм аут. Данило Павловић доноси Звезди четири везане меч лопте, а Милутин Нејић користи већ прву ас сервисом и доноси београдским црвено-белима тријумф – 25:20.

Најефикаснији на мечу био је Лазар Додић са 18 поена, Данило Павловић је освојио 11, а Никола Јовановић 9 поена.

По пропозицијама Купа Србије у полуфиналу се играју две утакмице. Реванш меч је на програму 25/26. децембра у Новом Саду.

У случају да противници имају по једну победу, финалисту одређује бољи сет количник из одиграних утакмица, односно бољи поен количник из сваке утакмице појединачно, уколико је сет количник исти. У случају да се на овакав начин не може одредити финалиста, игра се додатни “златни сет”, који одређује коначног победника полуфинала.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ 3:1 (25:23, 25:15, 16:25, 25:20)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 100. Судије: Мирко Јанковић и Зоран Радовановић. Трајање меча: 96 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мељанац, Јевтић (либеро), Петковић, Тадић 2, Машуловић 7, Петровић 5, Нејић 8, Јовановић 9, Додић 18, Н. Павловић, Андоновић 1, Д. Павловић 11. Нису играли: Ђурђевић, Синђелић. Тренер: Драган Кобиљски.

ВОЈВОДИНА: Симић 3, Вучићевић, Фундора 15, Шкундрић (либеро), Ковачевић 1, Виетски 4, Кујунџић 6, Костић, Мехић 10, Радевић 8, Тодоровић 1. Нису играли: Негић, Рудић, Перић. Тренер: Душко Николић.