FeaturedVažne vestiВажноВатерполоЖенски ватерполоНајновијеРегионална лига

Нови пораз ватерполисткиња у Триглав лиги

Након пораза у 1. колу регионалне Триглав лиге од београдске Палилуле, црвено-беле ватерполисткиње доживеле су пораз и у другом сусрету. Боље од наших девојака биле су играчице загребачке Младости.

ЖВК Црвена звезда : ЖАВК Младост Загреб 9:11

Младост је била боља на почетку меча. Повеле су Загрепчанке са 1:4, потом и 2:5, али је Звезда узвратила у сјајној завршници првог полувремена и са три гола у последња два минута изједначила резултат.

Гошће су поново повеле, опет дошле до три гола вишка (6:9), а црвено-беле смањују и у последњу четвртину улазе са минусом од једног гола. Овога пута наше ватерполисткиње нису успеле да дођу до изједначења, па је Младост тријумфовала резултатом 9:11.

Голове за Црвену звезду су постизале Јована Пантовић, Катарина Чегар и Ања Мијушковић по два, а по један су дале Јања Капларевић, Христина Илић и Тијана Јаковљевић.

У недељу 9. децембра од 11.15 часова Црвена звезда игра последњи меч првог турнира Регионалне лиге против екипе ОВК ПОШК.

Београд – Базен: СРЦ Милан Гале Мушкатировић. Играч више: Црвена звезда 12(4), Младост 5(1). Петерци: Црвена звезда 1(1), Младост 3(3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазић, Пантовић 2, Чегар 2, Мијушковић, Ђурић, Миљковић, Миловановић, Новаковић, Капларевић 1, Х. Илић 1, Теодоровић, Јаковљевић 1, Вујовић, Мишковић 2. тренер: Драгана Ивковић.

МЛАДОСТ: Шеркинић, Миљковић 2, Жупанић 2, Е. Црнички, Лордан 2, Скелин 1, Топић 2, Туфековић, Маринковић, Брнетић, Л. Црнички 1, Јанковић 1, Петров, Петрић. Тренер: Миа Шимунић.