FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојка

Победа одбојкаша након драме

У оквиру 11. кола БПШ Супер лиге Србије одбојкаши Црвене звезде након низа преокрета савладали су екипу Јединства из Старе Пазове.

Црвена звезда : Јединство Стара Пазова 3:2 (26:24, 22:25, 22:25, 30:28, 15:12)

На техничком тајм ауту првог сета Звезда је имала минималну предност. Данило Павловић је донео нашем тиму два поена вишка, а потом је после грешке гостију било 16:13. Гости су хватали прикључак и након ас сервиса су изједначили, а онда и након контре повели са 19:20. Поени су се онда освајали у серијама, а Кобиљски је затражио тајм аут при вођству гостију 21:22. Звезда је преокренула после блока Марка Синђелића 23:22, али је уследио нови преокрет и сет лопта за Јединство. Синђелић је изједначио, а онда су уследиле две везане грешке гостију, па је Звезда дошла до вођства – 26:24.

Одбојкаши Јединства су боље почели други сет и дошли су до вођства од 8:11. Црвено-бели су изједначили на 13:13, па се играло „поен за поен“. Гости су повели са 17:19, уследио је тајм аут након кога су наши одбојкаши изједначили, а онда и повели после сјајног блока Немање Машуловића. Са три везана поена Јединство долази до 20:22, Звезда није успела да дође до новог преокрета, па су гости изједначили – 22:25.

Црвено-бели су на половини трећег периода игре повели са 14:12, али је потом на сервис линију стао расположени Томо Мицић, за кога наши одбојкаши нису имали решења, и са два аса донео свом тиму преокрет. Гости у завршници долазе до три поена вишка 20:23, потом и до три везане сет лопте, користе другу и долазе до вођства од 1:2 – 22:25.

На почетку четвртог сета Звезда је стигла до вођства од 8:4, па онда и 9:5, али су гости преокренули и на тахнички тајм аут отишли са 11:12. Данило Павловић из блока поравнава на 13:13, али гости нешто касније везују четири поена за 16:20. Наши одбојкаши су успели да приђу на поен заостатка, а након успешног напада Лазара Додића и до изједначења 22:22. Гости су први дошли до сет, односно меч лопте, међутим Машуловић не дозвољава Јединству да слави, а Додић доноси Звезди прву сет лопту. Црвено-бели су искористили тек пету прилику да реше сет у своју корист и ситгну до изједначења – 30:28.

Гости су на почетку одлучујућег сета повели са 1:4, Звезда смањила на 2:4, а онда је на сервис линију стао Додић који је разарајућим сервисима пореметио пријем Јединства и предводио наш тим до вођства од 7:4. Црвено-бели су одржавали стечену предност све до саме завршнице, а Данило Павловић доноси нашем тиму три везане меч лопте. Фантастичним блоком Машуловића Црвена звезда стиже до победе у петом сету – 15:12.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Лазар Додић са 29 освојених поена. Следили су га Милутин Нејић са 16, Данило Павовић са 15 и Немања Мшауловић са 11 поена. Сјајну партију за Јединство пружио је Томо Мицић који је освојио 37 поена за свој тим.

Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 120. Судије: Владимир Цветковић и Владимир Стојанац. Трајање меча: 123 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Петковић, Тадић, Машуловић 11, Петровић 3, Нејић 16, Синђелић 7, Јовановић 4, Додић 29, Н. Павловић, Андоновић 5, Д. Павловић 15. Нису играли: Мељанац, Ђурђевић. Тренер: Драган Кобиљски.

ЈЕДИНСТВО: Станковић 13, Илинчић (либеро), Пешут 5, Радишић 1, Мајсторовић 1, Бојичић 6, Шкрбић 15, Мицић 37, Паеавиња 1, Рољић 8. Нису играли: Вукелић, Младеновић, Радивојевић, Петровић. Тренер: Жељко Вукелић.

(инфо/фото: СД Црвена звезда)