FeaturedVažne vestiВажноКошаркаМлађе категоријеНајновије

АБА У-19: Побеђен и домаћин

Јуниорска екипа КК Црвена звезда након убедљивог тријумфа над вршњацима из подгоричке Будућности, остварила је и другу победу на турниру у Задру и тиме се знатно приближила основном циљу пласману на завршни турнир АБА У-19 лиге. Црвено-бели су у дворани „Јазине“ заслужено савладали екипу домаћег Задра.

Задар У-19 : Црвена звезда мтс У-19 63:81 (19:18, 13:21, 17:25, 14:17)

Поново је екипа Црвене звезде мтс по сличом рецепту као у дуелу са екипом Будућности „преломила” ову утакмицу чврстом одбраном И постепеним грађењем предности током друге И треће четвртине.

Након прве деонице домаћи тим је ношен неуобичајено снажном подршком са трибина, која је у неколико наврата и прелазила границе спортског (неспортско скандирање И паљење бакљи) је водио, али је пресудио квалитет црвено-белих И ротација у којој је тренер Бојан Ђерић „држао” висок ритам, посебно у одбрани.

Већ на полувремену било је 39:31, а предности је расла и изнад 20 поена у трећој деоници.

Велика предност је црвено-белим омогућила да мирно приведу утакмицу крају, и дођу до важних бодова у првом дану у коме су одиграли две утакмице и урадили велики посао.

У трећој утакмици на турниру, црвено-бели ће се састати са екипом Партизана НИС, која је на отварању турнира поражена од Задра 82:76. Тај меч је на програму у петак од 18 часова.

КК Црвена звезда мтс: Карапанџић 8, Павићевић11 + 6ск, Добрашиновић, Поповић 17, Манојловић 3, Радосављевић, Васић 8, Машић 4, Димитријевић, Томашевић 17, Ћојбашић 3, Живановић 10+6 укр.