FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Наставак успешног низа црвено-белих кошаркашица

Кошаркашице Црвене звезде наставиле су низ успеха у актуелној сезони. У оквиру 8. кола Прве лиге Србије црвено-беле девојке су славиле у Краљеву.

ЖКК Краљево : ККЖ Црвена звезда 65:85 (16:17, 17:19, 12:31, 20:18)

Наше кошаркашице су успешно пребродиле и гостовање у Краљеву. Популарне краљевачке „Малене“ често су претходних сезона умеле да намуче црвено-беле, а како се утакмица одвијала у првом полувремену деловало је да ће и овога пута пут до победе бити тежак.

Прва четвртина је протекла у егал борби, Краљево је успевало да одржи резултатски прикључак. Имала је домаћа екипа почетну предност након 6-2 и 11-5, али су црвено-беле предвођене Мином Ђорђевић у серији 8-0 стигле до преокрета и решиле прву деоницу у своју корист, 16-17.

Марија Прља, бивши плејмејкер Црвене звезде је отворила другу деоницу тројком, а серијом 8-2 Краљево је преузело вођство, и контролисала је екипа предност Николе Јовановића од пет поена до 16.минута. Звезда је тада серијом 6-0 успела да се врати у меч, да би поен за поен и тас на резултатској клацкалици превагнуло на црвено-белу страну захваљујући Мини Ђорђевић и њеној мини серији за крај првих 20 минута игре, 33-36.

Шампион Србије је преломио утакмицу на старту трећег квартала серијом 15-0, да би укупном серијом 20-2 до 25.минута имао 20 поена предности, 36-56. Краљевчанке нису имале одговор за Звездину рафалну паљбу, црвено-беле су постигле 31 поен у трећој деоници и пред последњих 10 минута имале залиху од 22 поена, 45-67.

У последњој четвртини поенима Маријане Зукановић Звезда је стигла до максималних +21 (45-69), а тренер Драган Вуковић је пружио прилику свим играчицама. Рутински су шампионке Србије привеле утакмицу крају за нову, убедљиву, осму победу 65-85.

Црвена звезда је ухватила чак 52 лопте и имала 18 освојених лопти, што је још један показатељ потпуне контроле уткамице.

Мина Ђорђевић најефикаснија са 19 поена, 12 је убацила Кристина Топузовић, док је дабл-дабл остварила Ивана Катанић – 10 поена, 10 скокова, уз 8 асистенција! 10 поена убацила је и Невена Наумчев.

У наредном 9. колу Црвена звезда дочекује екипу нишког Студента, а меч је на програму 24. новембра

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 10, Чубра 2, Тешић 3, Топузовић 12 (6ск), Богићевић 8 (5ск 4ас 2укл), Зукановић 6 (3ск), А.Катанић 7 (8ск 4ас 2укл), И.Катанић 10 (10ск 8ас 2укл), Дешић, Ристић, Бојовић 8 (11ск 2укл), Ђорђевић 19 (7ск 3укл).