ВажноНајновијеОстало

Сениоркама 1. место на Првенству Србије у кросу

Првенство Србије у кросу одржано је протеклог виекнда у Панчеву у организацији АК Панонија. Атлетичарке Црвене звезде освојиле су 1. место у конкуренцији сениорки.

За црвено-беле су трчале Невена Јовановић (2. место у трци), Радмила Ђуровић (3. место) и Нора Тркља (4. место). Бодове за Црвену звезду су освојили и старији пионири који су у екипном пласману у својој конкуренцији заузели 5. место.

У свеукупном екипном пласману Црвена звезда је поделила 7. место са 11 бодова. Свеукупни победник Првенства Србије у кросу је Динамо из Панчева.

У појединачном пласману црвено-бели су освојили по једну златну и сребрну медаљу и три бронзане. Злато је освојила Слађана Стаменковић у конкуренцији млађих сениорки, док је сребрну медаљу освојила Невена Јовановић (сениорке). Бронзана одличја припала су Радмили Ђуровић (сениорке), Тамари Радин (старије пионирке) и Стефан Товиловић (млађи јуниори).