FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојка

Куп Србије: Одбојкашице још једном славиле у Обреновцу

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су тријумф у првој утакмици четвртфинала 53. Купа Србије. Наше девојке су Обреновцу у дворани ЈП СЦ „Обреновац“ пред око 350 гледалаца савладале домаћи ТЕНТ.

ТЕНТ Обреновац : ЖОК Црвена звезда 1:3 (25:23, 23:25, 18:25, 21:25)

Као и пре неколико дана у првенственом дуелу две екипе домаће играчице су славиле у првом сету. До резултата 5:5 готово да се играло поен по поен, да би Обреновчанке направиле серију од 5:0 и стигле до прве осетније предности. Ту предност чувале су до резултата 18:15 када су наше девојке са осам узастопних поена стигле на корак од освајања сета. Несхватљиво су црвено-беле ту и стале па је први сет припао домаћину 25:25.

У другом сету равноправна борба виђена је до резултата 9:9 када су наше девојке у две серије стигле до недостижне предности 10:16 и 11:20. Иако је домаћа екипа поново припретила у финишу сета овога пута црвено-беле девојке су биле сконцентрисане и изједначиле резултат у сетовима.

Трећи сет је протицао у равноправној игри. Црвена звезда је успела половином сета да се одлепи и рутински стигне до 25:18 и предности у сетовима.

У четвртом, испоставиће се и последњем сету ТЕНТ је кренуо знатно боље. Лако су домаће играчице стекле предност од 9:3. Ипак наше одбојкашице још једном успевају да направе две серије поена и да од 13:8 стигну до 15:20. До краја у игри поен за поен остварена је веома важна победа, друга у само неколико дана на тешком терену у Обреновцу.

Обреновац – Дворана: ЈП СКЦ Обреновац. Гледалаца: 350. Судије: Томислав Поповић и Ђорђе Зеленовић. Трајање меча: 101 минут.

ТЕНТ: Ђуровић 2, Радуловић 1, Ћеранић 1, Ерић 10, Мијатовић 3, Вигњевић, Јовичић 15, Тадић (либеро), Чикириз 10, Јековић 5, Цветковић, Лазић 16. Нису играле: Лукић, Пакић. Тренер: Душан Ковачевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Таубнер, Секулић 9, Чанак 16, Стијепић 14, Б. Марковић 5, Јакшић, Видојевић, Милуновић 17, Ђорђевић 7, Делић 3, Степановић (либеро). Нису играле: Т. Марковић, Вучићевић. Тренер: Александар Владисављев.

Реванш меч четвртфинала 53. Купа Србије на програму је у Београду 28. новембра. У случају да противници имају по једну победу, полуфиналисту одређује бољи сет количник из одиграних утакмица, односно бољи поен количник из сваке утакмице појединачно, уколико је сет количник исти. У случају да се на овакав начин не може одредити полуфиналиста, игра се додатни “златни сет”, који одређује коначног победника четвртфинала.