FeaturedVažne vestiВажноВатерполоНајновијеРегионална лига

И Јадран славио на Дорћолу

И трећи везани пораз доживели су ватерполисти Црвене звезде. Након загребачке Младости и италијанског Про Река бољи од црвено-белих били су и ватерполисти Јадрана из Херцег Новог.

Црвена звезда – Јадран Царине Херцег Нови 6:9 (1:3, 1:1, 1:3, 3:2)

У 2. колу регионалне А1 лиге црвено-бели су резултатски егал држали само до половине прве четвртине. Једини погодак у том периоду постигао је Милош Максимовић и био је то гол за поравнање 1:1. Од тог момента Новљани тресу нашу мрежу три пута и већ тада се коначни победник могао назрети, али је Милош Максимовић својим другим голом ипак одржао наду у финишу друге четвртине – 2:4.

Трећа деоница започела је са по једним поготком на обе стране након чега следи потпуни потоп црвено-белих. Гости врло лако стижу до убедљиве предности 3:9 и решавају питање победника. У самом финишу меча са два гола Ђорђа Љубеновића и једним Душана Васића наши ватерполисти су само успели да пораз доведу на ниво подношљивог.

Базен: СРЦ Милан Гале Мушкатировић. Судије: Андреј Франуловић и Војин Путниковић. Играч више: Црвена звезда 14(2), Јадран 9(6).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ, Танкосић 1, Максимовић 2, Бурсаћ, Перковић, Васић 1, Битадзе, Жежељ, Илић, Поповић, Шулц, Радовић, Тодоровски, Љубеновић 2. Тренер: Дејан Савић.

ЈАДРАН: Кандић, Бркић, Попадић 1, Обрадовић 1, Баничевић, Аверка, Мијушковић 1, Гардашевић 1, Ђ. Радовић 1, Спајић 3, Драшковић, Петковић 1, Тешановић, Д. Радовић. Тренер: Владимир Гојковић.

У наредном 3. колу регионалне А1 лиге Црвена звезда гостује у Сплиту екипи Јадрана.

Након два кола на табели А1 лиге по шест бодова сакупили су ХАВК Младост Загреб и Јадран Царине Херцег Нови. Три бода имају Јадран Сплит, Југ ЦО Дубровник, ОВК ПОШК Сплит, Морнар БС Сплит и Шабац, с`тим да клуб из Дубровника има меч мање одигран. Без бодова су которски Приморац (меч мање), као и Црвена звезда и Партизан Рајфајзен.