FeaturedVažne vestiВажноНајновијеОсталоХокеј

Тежак пораз Звезде против МАЦ-а

Хокејаши Црвене звезде доживели су тежак пораз на старту „Б“ групе Континентал купа.

Како преносе колеге са портала „czbgtv.com“ наши оклопници су са много оптимизма отпутовали у Италију иако су били свесни тежине противника који их очекују у такмичењу. Први противник била је данас екипа МАЦ-а из Будумпеште, екипа која учествује у МОЛ лиги. Иако су Мађари били велики фаворити, црвено-бели су пружили добар отпор, али су несрећно примили први погодан минут пре краја првог периода игре.

Друга трећина започела је веома лоше за наш тим. За свега шест минута игре Мађари су постигли три гола, а до краја другог периода предност су подигли на великих 7:0. У последњм периоду игре МАЦ је једном затресао Звездину мрежу за коначних 8:0.

Овај тежак пораз свакако је јасна слика где се налази не само Црвена звезда, већ целокупан српски хокеј, као и ИХЛ лига у којој црвено-бели пружају запажене резултате.

МАЦ Ујбуда Будимпешта – Црвена звезда 8:0 (1:0, 6:0, 1:0)

Црвена звезда у суботу 20. октобра игра други меч на турниру. Противник од 20 часова је домаћа екипа Ритена.