FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Нова убедљива победа наших кошаркашица

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су нову убедљиву победу у оквиру Прве женске кошаркашке лиге Србије. У оквиру 4. кола наше девојке савладале су до сада такође непоражену екипу Врбас Меделе.

ККЖ Црвена звезда : Врбас Медела 97:76 (24:23, 19:16, 28:19, 26:18)

Прво полувреме протекло је у изједначеној и борбеној игри у којој су гошће већи део прве четвртине имале предност, али су црвено-беле захваљујући Кристини Топузовић и Мини Ђорђевић успеле да достигну предност, а поенима Иване Катанић дођу и до предности. У другом периоду игре посебно се истакла Милина Мишељић која је далекометном паљбом одржала предност до одласка на велики одмор.

До половине треће четвртине гошће из Врбаса су константно биле у минималном заостатку, али су затим наше кошаркашице са две серије 8:0 и 11:0 преломиле сусрет и осигурале нову првенствену победу. Последња деоница било је отаљавање посла, да би црвено-беле новом серијом 8:0 стигле и до максималне предности +21 (97:76).

ККЖ Црвена звезда: Наумчев, Тешић, Топузовић 11 (4ск), Богићевић 15 (5ск 2укл 1блк), Зукановић 2 (5ск 2ас), А.Катанић 10 (5ск 7ас 1укл), И.Катанић 13 (4ск 8ас 3укл), Дешић, Бојовић 10 (7ск 4ас), Ђорђевић 14 (8ск), Мишељић 14 (1ск 2ас 1укл 1блк), Вуловић 8 (2ск).

У наредном 5. колу домаћег шампионата кошаркашице Црвене звезде гостују екипи Лознице, а меч је на програму у суботу 20. октобра са почетком од 17 часова.