Половичан учинак Звездиних бисера

Омладинци су на гостовању ОФК Београду уписали минималну победу поготком Јокића, док су кадети истим резултатом поражени на свом терену против Телеоптика.

Омладинци Црвене звезде одмерили су снаге са градским ривалом ОФК Београдом у оквиру 11. кола Омладинске лиге Србије на Старој Карабурми и тријумфовали резултатом 1:0.

Током првог полувремена најбоље шансе виђене су у уводним минутима меча. Већ у 3. минуту Јочић је из слободног ударца са више од 20 метара погодио стативу, уследио је ударац Купусевића који је Симоновић вешто зауставио.

Наредних пола сата прошло је у чврстој и уједначеној игри на средини терена. Након монотоног периода без узбуђења уследио је одличан центаршут Мијаиловића са десне стране који нико од његових саиграча није успео да усмери ка голу.

Знатно занимљивије било је друго полувреме. У 47. минуту Петровић је запретио после корнера, али је Крстовић спретно интервенисао. Већ у следећем нападу Стојановић је измамио уздахе око 200 гледалаца погодивши пречку.

Нешто бољу игру од ривала Звезда је наплатила у 64. минуту. Ђуровић је у свом шеснаестерцу оборио Миликића, а најстрожу казну искористио је Јочић сигурним ударцем по средини гола.

Плаво-бели су до краја утакмице борбеном игром покушали да неутралишу гол заостатка, али је Звезда заслужено стигла до шесте победе и двадесетог бода.

Омладинци: ОФК Београд – Црвена звезда 0:1 (0:0)

Стадион: Помоћни терен Омладинског стадиона

Стрелац: Јочић (из једанаестерца) у 64. минуту.

Жути картон: Петровић (ОФК Београд)

ОФК Београд: Симоновић, Попадић, Гачић, Ђуровић, Алексић, Ристовић, Петровић (од 88. Јанковић), Богдановић (од 67. А.Д. Јовановић) , Лакушић (од 58. Добреско), Мијаиловић (од 80. А.С. Јовановић), Делић.

Црвена звезда: Крстовић, Милисављевић (од 90. Ивановић), Стајић, Савић (од 55. Ајдиновић), Миликић, Јовичић, Великић (од 61. Стојанчић), Стојановић, Купусовић (од 84. Аџибаба), Јочић, Ђорђевић (од 67. Кукољ).

Мање повода за задовољство после суботе има наша генерација 2003 која је, упркос врло доброј игри, поражена на свом терену од Телеоптика у оквиру 10. кола Кадетске лиге Србије.

Изабраници Славољуба Ђорђевића имали су двоцифрен бој изгледних шанси, али су гости поготком Крстића стигли до целог плена.

После низа шанси пред голом Гочманца, Илић је изгубио лопту у 38. минуту и створио контру коју је повео Цветићанин по левом боку. Офанзивац Телеоптика упутио је центаршут у петарац где је Крстић рутински завршио акцију затресавши мрежу.

Упркос потпуној офанзиви црвено-белих у наставку резултат је остао непромењен па су наши кадети остали на 16 освојених бодова уз учинак од пет победа, реми и четири пораза.

Кадети: Црвена звезда – Телеоптик 0:1 (0:1)

Стадион: Помоћни терен стадиона „Рајко Митић“

Стрелац: Крстић у 38. минуту.

Жути картони: Матић, Пантовић, Лукић (Црвена звезда), Бојат, Дмитровић, Цветићанин (Телеоптик).

Црвена звезда: Гутеша, Митровић, Пријовић, Васиљевић (од 46. Максимовић), Лукић, Матић, Њамцуловић, Илић (од 49. Пердув), Бабић, Елевен (од 46. Радуловић), Пантовић (од 67. Пиплица).

Телеоптик: Гочманац, Бојат, Јевтић,  Станковић, Обрадовић, Дмитровић, Цветићанин, Петровић (од 78. Стојановић), Крстић (од 55. Мићић), Крсмановић, Остојић (од 90. Чермељ).