Почетком септембра у Барселони одржан је жреб група ватерполо Лиге шампиона за сезону 2018/19. Ватерполисти Црвене звезде који у групној фази овог такмичења учествују први пут још од сезоне 2012/13 када су постали и шампиони Европе, сврстани су у групу „А“ заједно са екипама Про Река, Барселонете, Егера, московским Динамом, букурештанском Стеауом, као и два клуба која долазе из квалификација.

Током јучерашњег дана завршена је и трећа фаза квалификација за овогодишњу Лигу шампиона, тако да су наши ватерполисти комплетирали списак ривала. На мегдан црвено-белима поред наведених екипа изаћи ће и мађарски ФТЦ Телеком Будимпешта (Ференцварош) и италијанска Бреша. Обе екипе су у квалификацијама стартовале у другој фази.

Екипа Бреше је у румунској Орадеи у квалификационој групи „Е“ савладала све противнике Тим Стразбур 16:5, Енка спорт Истанбул 12:3 и ЦСМ ДИГИ Орадеа 15:8.

Прочитајте још  Томић: "Агресивно у оба правца"

ФТЦ Телеком Будимпешта је играо у групи „Ф“ у француском Акс ен Провансу где су такође славили против сва три противника Јадран Сплит 17:7, АЗЦ Алфен 14:7 и Пејс Декс Натасјон 10:4.

У последњој рунди квалификација Бреша је у два меча била боља од шпанске ЦН Терасе (8:4 ; 8:9), док је ФТЦ Телеком Будимпешта убедљиво савладао грчки Вуљагмени (10:4 ; 12:7).

Сада је познат коначни распоред мечева нашег клуба у Лиги шампиона за сезону 2018/19:
– 17.10. Црвена звезда : А.С.Д. Про Реко
– 03.11. Црвена звезда : ЦНА Барселонета
– 21.11. АН Бреша : Црвена звезда
– 05.12. Динамо Москва : Црвена звезда
– 19.12. Стеауа Букурешт : Црвена звезда
– 09.01. Црвена звезда : ФТЦ Телеком Будимпешта
– 23.01. Црвена звезда : ЗФ Егер
– 06.02. ЗФ Егер : Црвена звезда
– 27.02. ФТЦ Телеком Будимпешта : Црвена звезда
– 16.03. Црвена звезда : Стеауа Букурешт
– 27.03. Црвена звезда : Динамо Москва
– 13.04. Црвена звезда : АН Бреша
– 24.04. ЦНА Барселонета : Црвена звезда
– 15.05. А.С.Д. Про Реко : Црвена звезда

Прочитајте још  Крај у Лиги шампиона

У групи „Б“ овогодишње Лиге шампиона наступиће чак три клуба из Хрватске Јадран Сплит, Југ Дубровник и ХАВК Младост Загреб, два представника Немачке ВАСПО Хановер и Шпандау 04, италијански БПМ спорт менаџмент, грчки Олимпијакос Пиреј и мађарски Солнок ВСК.

Из обе групе најбоље четири екипе пласираће се на завршни Ф8 турнир, а титулу шампиона Европе брани грчки Олимпијакос који је претходне сезоне у Ђенови у финалу савладао фаворизовани Про Реко резултатом 9:7.

Коментари

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouthsmehplezmigskenjbatinarazmcudisokkitahmmmmfacepalmgreenslavitrofejkezsok2udartompuskezzzsmeh3trtskenjansramslavljezvizdlud
Слике
 
 
 
Аудио и видео фајлови
 
 
 
  Subscribe  
Обавести ме о