ВажноНајновијеОстало

Пораз Звезде у драматичној завршници

Нови дуел Црвене звезде и ЕЦЕ Цеље припао је екипи из Словеније која је славила резултатом 4:5.

Црвено-бели су одиграли потпуно другачији меч у односу на претходни у којем су убедљиво тријумфовали. Овога пута словеначка екипа је пружила много бољу партију.

Гости су преко Огризека и Кастелица повели са 0:2, али је наша екипа до краја друге трећине головима Луке Вукичевића и Влачеслава Чегринцева изједначила.

Звезда је са брза два гола Михала Даниела и Давида Сефића, на почетку треће деонице, преокренула резултат у своју корист на 4:2. Новим голом Кастелица Цеље је смањило на 4:3 и меч увело у драматичну завршницу. На минут и по пре краја меча Кастелиц је искористио „пауер плеј“ и својим трећим голом изједначио на 4:4. И када се чинило да ће меч ући у продужетак Лебер је у самом финишу шокирао домаће и донео победу екипи ЕЦЕ Цеље.

Наредног викенда хокејаши Црвене звезде би требало да угосте новосадску Војводину.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЕЦЕ ЦЕЉЕ 4:5 (0:1, 2:1, 2:3)

Београд – Дворана: Пионир. Судије: Тибор Фазекаш, Давид Пердув, Стефан Пожар, Срђан Дакић. Казне: Црвена звезда 6 минута, ЕЦЕ Цеље 10 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Васић, Ајдуковић, Анић (1ас), Анђелковић (1ас), Араи, Чегринцев 1, Даниел 1 (1ас), Драговић, Јанковић, Јововић, Керезовић (1ас), Машић, Новаковић, Подунавац (1ас), Сабадош, Сефић 1, Шпањевић, Вукичевић 1 (1ас), Цвик.

ЕЦЕ ЦЕЉЕ: Т. Јерам, Трелц, У. Јерам, Кастелиц 3, Кнез, Колар, Кукович, Лебер 1 (1ас), Немечек, Огризек 1 (1ас), Рибич (1ас), Ј. Зупанц (1ас), М. Зупанц (1ас).