Featured Najnovije Fudbal

Zvezda rutinski u Kruševcu!

Napredak – Crvena zvezda 0:3

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su zaostali meč 5 kola sa Napretkom iz Kruševca. I zabeležili su novu pobedu, savladani su Kruševljani sa 3:0.

Naši fudbaleri nisu preterano blistali u ovoj utakmici i stiče se utisak da su igrali koliko je bilo potrebno da se dođe do nove pobede. Milojević je malo izmešao sastav, što zbog povreda pojedinih igrača, što zbog umora pojedinaca od ubitačnog ritma sreda – nedelja.

Utakmica je počela u nešto sporijem ritmu, i nakon početnih ispitivanja snaga, u 16 minutu videli smo evrogol Gobeljića. Uputio je pravi projektil sa nekih 25 metara i doveo Zvezdu u vođstvo. Sigurno jedan od lepših golova u sezoni.

Slavlje na tribinama se nije još ni smirilo a Zvezda je već povela sa 2:0. Strelac je bio Veljko Simić. Ben ga je lepo proigrao i on je probio po levoj strani i sigurno realizovao  ne baš tako laku situaciju iskosa. Do kraja poluvremena je viđena sigurna kontrola igre bez većih uzbuđenja.

U drugo poluvre smo ušli rešeni da branimo rezultat i vrebamo svoju priliku iz kontranapada. Tek u 62 minutu je viđeno ozbiljnije uzbuđenje, Ebisilio je pokušao šutem sa ivice šesnaesterca. Desetak minuta kasnije sevnula je naša odlična kontra, Ebisilio je proigrao Bena a ovaj stvorio priliku za Jovičića koju nije uspeo dobro da realizuje i odlična prilika je otišla u nepovrat.

Od 79 do 86 minuta videli smo tri dobre prilike za domaćine, prvo je Eskić pogodio prečku, zatim Vukanović je bio 1 na 1 situaciji sa Borjanom i naš golman je izašao kao pobednik. I treća prilika je bila nakon nesigurnosti Borjana ali se domaći nisu najbolje snašli.

U 88 minutu Milan Jevtović je stavio tačku na ovaj susret. Majstorski je izveo slobodan udarac i matirao golmana za sigurnih i ubedljivih 3:0.

Zvezda nije blistala ali cilj je ispunjen, osvojena su nova 3 boda što je i najvažnije. I sigurnije i spokojnije može da čeka nastavak trke za titulu. 5 bodova prednosti nad pratiocima je lepa zaliha.

Strelci: 0:1 – Gobeljić u 16, 0:2 – Simić u 20, 0:3 – Jevtović u 88. minutu.

Kruševac – Stadion: „Mladost“. Sudija: Zoran Široki. Pomoćnici: Matija Olajoš Nađ, Svetozar Živin.

NAPREDAK: Ni. Petrović, Bornijašević, Ne. Petrović, Veškovac, Ostojić, Eskić (od 85. Jović), Kostić, Ndiaje, Vulić, Vukanović (od 90. Rušević), Zec (od 59. Alivodić).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Gobeljić, Degenek, Babić, Jovičić, Jovančić, Ben (od 90+2. Meleg), Ebisilio (od 83. Milić), Simić (od 76. Jevtović), Pavkov.