Naši heroji sinoć su ostvarili istorijski uspeh i posle 26 punih godina Zvezdu vratili tamo gde joj je mesto – u društvo najboljih, Ligu šampiona. Ovaj uspeh Crvenoj zvezdi donosi mnogo. Osim samog prestiža igranja najelitnijeg evropskog takmičenja, Zvezda će značajno profitirati, kako na sportskom, tako i na finansijskom planu.

Što se sportskog segmenta tiče, ulazak u Ligu šampiona pojačao je Zvezdin koeficijent za ogromnih četiri boda, te on sada iznosi 13.750 bodova. To Zvezdu pozicionira između 86. i 88. pozicije UEFA-ine rang liste (u zavisnosti od ishoda današnjih mečeva kvalifikacija za Ligu Evrope). Zvezda će u grupi imati priliku da svoj koeficijent dodatno pojača, jer svaka pobeda donosi dva, a nerešen ishod jedan bod. Prolazak grupe, odnosno plasman u osminu finala Lige šampiona donosi pet, treće mesto u grupi i plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope tri nova boda.

Pročitajte još  Milojević: "Zaslužena pobeda"

Na polju finansija Zvezda je jača za neverovatnih 17.466.000 evra. Naime, za sam ulazak u najelitnije evropsko takmičenje dobija se 15.250.000 evra. Takođe, na osnovu UEFA-ine desetogodišnje rang-liste, od ove godine svaki učesnik dobija premije na osnova mesta na kom se nalazi, i to na sledeći način: najslabije plasirana ekipa dobija 1.108.000 evra, ekipa ispred nje dva puta više, i tako do prvoplasirane ekipe koja će dobiti 32 puta toliko. Kako se naša ekipa na ovoj rang listi nalazi na 31. poziciji, ispred grčkog AEK-a, inkasiraće dodatnih 2.216.000 evra. Zvezda ima priliku da ovu zaradu dodatno uveća, jer svaka pobeda u grupi donosi 2.700.000, a nerešen ishod novih 900.000 evra. Treće mesto i plasman u Ligu Evrope ulio bi našem klubu u kasu dodatnih 500.000, dok bi prolazak grupe i plasman u osminu finala najelitnijeg evropskog takmičenja doneo neverovatnih 9.500.000 evra. Napominjemo da je ovo zarada iskljuvo od premija UEFA-e i da ovde nisu uračunate premije od Gasproma, marketinga, ulaznica, TV prava i sve ostalo.

Pročitajte još  Košarkašice u Loznici za nastavak uspešne serije

Imajući sve ovo u vidu, jasno je da je uspeh koji su naši heroji sinoć ostvarili nemerljiv i da će klubu sliti u kasu prekopotrebna sredstva i pomoći mu da se dodatno stabilizuje i nastavi da krupnim koracima ide napred i vraća se na puteve velike slave. Stoga, momci, Vladane, svi u klubu koji ste zaslužni za ovo, zaslužujete jedno veliko HVALA!

4
Komentari

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouthsmehplezmigskenjbatinarazmcudisokkitahmmmmfacepalmgreenslavitrofejkezsok2udartompuskezzzsmeh3trtskenjansramslavljezvizdlud
Slike
 
 
 
Audio i video fajlovi
 
 
 
4 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SVE PJANO21sladajackrvavi zvezdas-DE Recent comment authors
  Subscribe  
najnovijim najstarijim najviše glasova
Obavesti me o
SVE PJANO21
Gost
SVE PJANO21

Sa finansijske strane ćemo proći odlično, ako ne,bude nekih kazni, ali mnogo više bodova bi dobili u LE, jer ovde nikog ne možemo da dobijemo, eventualno neki remi. Prošle sezone u LE smo imali 2 pobede i 3 nerešene, teško da možemo bilo koga dobiti u LŠ.

krvavi zvezdas-DE
Gost
krvavi zvezdas-DE

al smo riknuli sa zrebom ..sta je tu je..bar ce da zaradimo na klandzi…svaka 7+..ahaha

sladajac
Gost
sladajac

Zvezda ide u B grupu.

krvavi zvezdas-DE
Gost
krvavi zvezdas-DE

salke ili dormund nam sigurno pada