Архива

Раднички ФМП поражен,за викенд 4 кошаркаша меча

Раднички ФМП, филијала кошаркашког клуба Црвена звезда,није успео да настави низ добрих резултата у Кошаркашкој лиги Србије. Они су у својој осмој овосезонској утакмици, поражени код куће,од екипе Тамиша из Панчева – Раднички ФМП – Тамиш 78:82 (23:18, 14:18, 23:21, 18:25).

Утакмица је, пре свега, била изузетно неизвесна. Наш тим је у првој четвртини играо доста добро , погодили су доста отворених шутева и одиграли неколико одличних акција под кошем, што је резултирало вођстов 23:18.

У другој деоници, наш тим почиње фуриозно,али онда пада и на паузу одлази са само +1.На старту треће четвртине, наша екипа долази до своје игре, али гости све то неутралишу феноменалним шутем.

У задњем периоду , наша екипа и поред неколико добро изграђених акција не успева да погоди отворене шутеве , што кажњава екипа Тамиша и серијом од 5 везаних погодака ван линије 6,75 , преокреће утакмицу. Раднички је покушао да се врати, прављењем брзих фаулова, али ти покушаји нису уродили плодом.

После овог пораза, екипа Радничког ФМП-а налази се на осмом месту на табели, са скором 5-3.

Раднички ФМП – Тамиш 78:82 (23:18, 14:18, 23:21, 18:25)

Гледалаца: Око 350

Судије: Белошевић (Београд), Пецељ (Нови Сад), Стошовић (Ниш)

РАДНИЧКИ БАСКЕТ: МИЛОВАНОВИЋ 9, СИЛАЂИ 3, СМИЉАНИЋ 27, ДИМИЋ 13, ЏАКОВИЋ 10, Ђокић 5, Зарић 3, Ђуран, Огњеновић, Тубак 6, Павловић.

ТАМИШ: РАДЕНКОВИЋ 15, СТАНИМИРОВИЋ, ПОПАДИЋ 6, ДИМИТРИЈЕВИЋ 6, ЈЕРЕМИНОВ 18, Бурић 8, Перак 6, Станојевић, Весковић, Досковић, Хабуш 9, Мајсторовић 14.

Кошаркашки распоред за викенд

Данас и сутра, наши кошаркаши и кошаркашице одиграће 4 утакмице.

Први на терен данас излазе кадети Црвене звезде. Они данас, од 13 часова у дворани „Баскет Сити“ дочекују екипу Шумадије 1911.

Потом на ред долазе сениори, који данас у оквиру 9. кола АБА лиге,гостују екипи Крке у Новом Месту. Утакмица почиње у 18 часова.

Недељњи програм,отварају јуниори који од 14 часова, такође у дворани „Баскет Сити“ дочекују екипу Младости.

Викенд ће затворити, ове сезоне одличне,кошаркашице Црвене звезде. Оне у дербију кола, гостују другопласираној Јагодини, а утакмица ће се одиграти у дворани „Јасс“ у Јагодини, са почетком у 17 сати.