ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Нови пораз рукометаша: Звезда изгубила утакмицу, добила будућност

Нови пораз рукометаша

Рукометаши Црвене звезде доживели су нови пораз у утакмици претпоследњег кола плеј-офа Суперлиге од шабачке Металопластике у „Шумицама“ – 22:30.

Дефитивно сезона и година за заборав су стигли до краја. Звезда је поново поражена и од „Шумица“ и ове сезоне на домаћем терену се опростила поразом. Металопластика је поново савладала Црвену звезду. Трећи пут у пет утакмица.

Али, Звезда може много да добије из ове утакмице. Податак који радује јесте да је тренер Ненад Перуничић дао прилику Звездиној деци, њих четворица уз стандардне чланове Шотића, Милосављевића и Чоловића. На терену није било Ненада Мандића, Николе Ивановића и Владимира Зејака због повреда. Истакао се млади Стефан Петрић, син прослављеног српског рукометаша и легенде Црвене звезде, Владимира „Белог“ Петрића, који је седам пута тресао мрежу репрезентативног голмана Дарка Арсића.

Металопластика је брзо стекла три гола предности, затим и плус 5 и већ половином првог полувремена практично преломила сусрет, 5:10. Звезда се борила, али су Шапчани на полувреме отишли са +5, 10:15.

У наставку је опао ритам меча, Металопластика је стигла до осам голова предности у 37.минуту, када је Стефан Петрић везао четири гола и показао да ивер не пада далеко од кладе, и пружио прилику за повратак у меч – 16:20. Ипак, Воркапић је одбио Звездин налет, вратио плус 8 својој екипи, и заслужио епитет играча меча. На крају, победа Металопластике 30:22.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Стефан Петрић са 7 голова. Александар Бабић и Бугариновић су постигли по 3.

У последњем колу Црвена звезда гостује у Панчеву екипи Динама, у мечу без резултатског значаја.

Црвена звезда – Металопластика 22:30 (10:15)

Београд, дворана: „Шумице“. Гледалаца: 200. Судије: Марко и Ђорђе Јевтић. Седмерци: Црвена звезда 5 (4), Металопластика 3 (2). Искључења: Црвена звезда 2, Металопластика 6 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић (7 одбрана), Шотић 1, Хорват 1, А. Бабић 3, Николић 1, Петрић 7, Пешић 2, Љубеновић (5 одбрана), Бугариновић 3, Милосављевић, Пејчиновић (4 одбране), Рајичевић, Туфегџић 1, Д. Бабић, Кљајић, Ђурковић. Тренер: Ненад Перуничић

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Воркапић 12, Трнинић 1, Писарић 2, Дошен 1, Дакић, Брајовић 4, Арсић (20 одбрана), Ђукић 2, Јездимировић, МИтровић, Матичић 2, Тодоровић, Гојковић 4, Милић 1, Бомаштар, Тркуља 1. Тренер: Владан Јордовић