ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Пораз рукометаша у 86. „вечитом дербију“

Пораз рукометаша у 86. дербију

Рукометаши Црвене звезде поражени су у 86. рукометном „вечитом дербију“ од Партизана на Бањици, у оквиру 3.кола плеј-офа Суперлиге – 32:28.

Црно-бели су стигли до предности на старту 3:1 и одржавали разлику од два гола, а затим и од три током већег дела првог полувремена. Црвена звезда је успела да изједначи на 7:7, али су црно-бели серијом 3:0 дошли до новог вођства и имали максималних 14:10 у 27.минуту. Ипак Звезда је одговорила у финишу, али 4 гола предности Партизана су осигурали и предност након првих 30 минута игре, 15:13.

У наставку, Звезда је добро ушла у друго полувреме и преко капитена Дејана и Александра Бабића ухватила прикључак и дошла до новог изједначења после неколико пропуштених прилика, 19:19. Партизан је дошао до нове серије од три везана гола захваљујући Стевановићу и повео 23:20, а затим и 26:22.

Црвена звезда је имала последњу прилику да ухвати нови прикључак и резултатски се врати у утакмицу, када је искористила два играча више и стигла до 26:24, али је одмах и испустила прилику, јер је врло брзо и примила два гола након контре, након чега је било јасно да ће Партизан победити у 86. вечитом дербију. Коначан резултат је поставио Шотић са седам метара за 32:28.

Најефикаснији су били капитен Дејан Бабић и Јанко Пешић са по 6 голова.

У наредном колу Црвена звезда гостује екипи Металопластике у Шапцу.

Партизан – Црвена звезда 32:28 (15:13)
Београд, дворана: УСЦ „Вождовац“. Гледалаца: 500. Судије: Стојковић (Ниш) и Николић (Лесковац). Седмерци: Партизан 8 (6), Црвена звезда 4(3). Искључења: Партизан 18, Црвена звезда 10 минута.
ПАРТИЗАН: Бутулија 4, Јокић, Живковић 6, Грубић, Радовановић 4, Павловић, Миленковић, Минић, Милосав (14 одбрана), Пижурица, Ђуричић, Трнавац, Недељковић, Стевановић 15, Максић 1. Тренер: Ненад Максић
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић (3 одбране), Шотић 3, Радисављевић, А. Бабић 2, Ивановић 4, Пешић 6, Љубеновић, Бугариновић 3, Милосављевић, Пејчиновић, Рајићевић 1, Мандић 3, Д. Бабић 6, Кљајић, Зејак, Ђурковић. Тренер: Ненад Перуничић