ВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Кошаркашице у финалу бране титулу шампиона Србије!

Кошаркашице у финалу

Кошаркашице Црвене звезде браниће титулу шампиона Србије! Црвено-беле су и у другом мечу полуфиналне серије савладале Радивој Кораћ 64-55 (15-10, 16-20, 16-13, 17-12), и са две победе се пласирали у финале.

Изједначена борба у првом полувремену. Након почетне промене предности, Звезда је серијом 6-0 дошла до предности коју је одржавала током четвртине, (10-15). У другој четвртини две серије домаћина доносе нову промену резултата, али је Јована Адамовић донела Звезди минималну предност на крају првих 20 минута, (30-31).

Црвена звезда је у трећој четвртини дошла до осетније предности серијом поена Снежане Богићевић (34-43), али је екипа Радивој Кораћа преко расположене Турудићеве успела да ухвати прикључак пред последњих десет минута, (43-47). У последњем кварталу, нова серија Црвене звезде, која први пут долази и двоцифрене предности (50-60), и не дозвољава противнику да се врати у меч. На крају, Звезда слави 64-55 и обезбеђује пласман у финале.

Најефикаснија је била Јована Адамовић са 21 поеном, уз 8 скокова. Мина Ђорђевић је додала 13 поена, уз 7 скокова. Марија Прља је забележила 8 асистенција.

Финална серија се игра на три победе, а Црвена звезда има предност домаћег терена.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић (2ас), Стјепановић, Прља 3 (8ас), Богићевић 9 (3ск 2ас), Зукановић, А.Катанић 7 (4ск 2ас 1укл), Ђокић, Наумчев 3 (2ск 1ас 2укл), Бојовић 2 (3ск), Адамовић 21 (8ск 2укл 3блк), Ђорђевић 13 (7ск 2укл 1блк), Јовановић 6 (5ск 5ас 3укл).