Rukometaši Crvene zvezde savladali su Slogu u Požegi u okviru 20.kola prvenstva Srbije 30:23 (14:9), i ostvarili bitnu pobedu u borbi za mesto koje vodi u plej-of Superlige Srbije.

Trener Nenad Peruničić po prvi put u prolećnom delu sezone i posle dužeg perioda je praktično imao ceo tim na okupu, što se odmah i osetilo u igri. Jedini je odsustvovao Zejak. Povratak kapitena Dejana i Aleksandra Babića su doneli ekipi potrebno samopouzdanje i sigurnost u igri.

Sloga je povela na startu i imala početnu prednost (4:1), ali su crveno-beli vrlo brzo stigli do izjednačenja (5:5), prvi put poveli u 16.minutu (5:6), a pet minuta kasnije serijom 5:0 i preuzeli prednost i kontrolu nad utakmicom, koju nisu ispuštali do samog kraja susreta. Nenad Mandić je dobio jak udarac u glavu dva minuta pred poluvreme, nakon čega je Veselin Stevanović dobio crveni karton. Mandić se nije vraćao u igru do kraja meča. Na poluvremenu Zvezda je vodila 14:9.

Bez problema su u drugom delu utakmice crveno-beli održavali vođstvo, konstantno ima prednost od 4 gola, da bi kako je meč odmicao i približavao se kraju i povećavali razliku do konačnih 30:23.

Najlepša slika susreta i najveća podrška bili su najmlađi Zvezdini navijači, koje su Zvezdini momci na kraju utakmice i pozdravili.

Nikola Ivanović sa 6 golova je bio najefikasniji, po 5 su postigli Šotić, Aleksandar Babić i Kljajić.

Crvena zvezda u narednom kolu dočekuje subotički Spartak.

Sloga – Crvena zvezda 23:30 (9:14)

Požega, „Hala sportova“. Gledalaca: 500. SUdija: Mošorinski (Novi Sad) i Pandžić (Zrenjanin). Isključenja: Sloga 6, Crvena zvezda 10 minuta. Crveni karton: Veselin Stevanović (Sloga). Sedmerci: Sloga 4/3, Crvena zvezda 6/4.

SLOGA: Stojanović 6, Ilić 1, Pavić 1, V.Stevanović 1, Živanović, Janković, Marjanović 1, Ražnatović 5, Davidović 3, A.Stevanović, Radović, Stojčić 1, Potparić, Todorović 4. Trener: Rade Devedžić

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Šotić 5, Radisavljević, Horvat 1, A.Babić 5, Ivanović 6, Ljubenović, Bugarinović 2, Milosavljević, Pejčinović, Rajičević, Mandić 3, D.Babić 3, Kljajić 5, Đurković. Trener: Nenad Peruničić