ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Звезда победом завршила лигашки део ЖКЛС

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Врбас Меделу у последњем колу лигашког дела Женске кошаркашке лиге Србије, 74-68 (23-15, 15-17, 17-21, 19-15).

Само дан након пласмана на завршни турнир Регионалне лиге, црвено-беле су имале обавезе у домаћем шампионату, а већ у петак у Бањи Ковиљачи бране трофеј у Купу Милана Циге Васојевића (19:00, Краљево).

Тренер Драган Вуковић је прилику пружио играчицама које нису играче синоћ, уз неколико јуниорку, а екипу су предводиле Ивана Катанић, Невена Наумчев и Милица Бојовић.

Црвено-беле су брзо стигле до предности серијом 12-3 на старту меча, а прву деоницу су решили у своју корист 23-15. У другој четвртини домаћа екипа је успела да се врати у меч и изједначи (29-29), али су црвено-беле серијом 7-0 обезбедиле предност након првог полувремена, (32-38).

У трећој четвртини играло се у серијама, Врбас је изједначавао у два наврата, а затим и повео три минута пре истека (52-50), да би Звезда поново мини серијом вратила предност пред последњих 10 минута, (53-55).

У последњем кварталу видели смо игру кош за кош, Врбас је два пута успевао да преокрене резултат, али су црвено-беле серијом 6-0 увеле меч у миран финиш и славиле 21. победу у 22.колу, 74-68.

Најефикаснија је била Невена Наумчев са 23 поена, уз 9 скокова, 14 кошева је убацила Ивана Катанић, 12 Милица Бојовић.

Након Купа Милана Циге Васојевића креће и плеј-оф, а Црвена звезда ће састати са Радивој Кораћем.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 14 (5ск 4ас), Тешић 6 (5ск), Зукановић 6 (6ск 2укл), Ђокић 11 (2ас), Дешић, Наумчев 23 (9ск 4ас 2укл), Бојовић 12 (8ск), Ристић, Деурић, Чубра 2 (4ск).