ВажноВатерполоНајновијеРегионална лига

Ватерполисти обезбедили директну промоцију у А1 Регионалну лигу!

Ватерполисти обезбедили директну промоцију у А1

Ватерполисти Црвене звезде и математички су остварили директну промоцију у А1 Регионалну лигу! Црвена звезда је савладала Задар 18:6 (6:1, 5:0: 5:2, 2:3) и три кола пре краја обезбедили прво место.

Победом над Задранима црвено-бели су задржали максималан учинак након 14 одиграних утакмица.

Звезда ће у наредна три кола одиграти две утакмице, биће слободна једном, али је испред најближих пратиоца Шапца (13 бодова) и Војводине (14 бодова) у недостижној предности, и поред једне утакмице више. Управо у суботу Звезда гостује у Шапцу.

Није било никаквих сумњи око победника сусрета. Тренер Дејан Савић је одлучио да одмори капитена Танасковића, Стојановића и Тохоља, а прилику је добио млади Мартиновић.

Већ за непун минут меча Звезда је преко Илића стигла до два брза гола, Врбњак само смањио на 2:1, а онда су мрежу Задрана тресли редом Бурсаћ, Танкосић, Николов и 15-шњи Мартиновић са пет метара, за коначних 6:1.

Победник је практично одлучен у другој четвртини, коју су црвено-бели решили у своју корист 5:0. Његован је са петерца наставио Звездину серију, придружили су му се Радовић, Ковачевић, Љубеновић и искусни Бранко Пековић, повратник. На полувреме Звезда је отишла са 11:1.

Ништа другачије није било ни у наставку. Звезда је у трећем периоду славила 5:2, а Задрани су успели у последњем кварталу да смање минус до коначних 18:6.

Најефикаснији су били Илић и Бурсаћ са по 3 гола, Његован, Ковачевић, Радовић и Љубеновић су постигли по 2.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЗАДАР 18:6 (6:1, 5:0, 5:2, 2:3)

Београд, базен: „25.мај“. Гледалаца: 200. Судије: Крстоношић и Киш. Искључења: Црвена звезда 6, Задар 7. Играч више: Црвена звезда 3/2, Задар 6/1. Петерци: Црвена звезда 4/4.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Добожанов, Танкосић 1, Радовић 2, Бурсаћ 3, Шуберић 1, Илић 3, Његован 2, Пековић 1, Николов 1, Мартиновић 1, Ковачевић 2, Асановић, Тодоровски, Љубеновић 2. Тренер: Дејан Савић

ЗАДАР: Брзица, Јакуповић, Станић, Кнежевић, Чачић, Јованчевић, Вучковић, Шунде 1, Донат Магаш, Анђелић 3, Зелић, Јуришић, Врбњак 1. Тренер: Горан Јованчевић.