Рукометаши Црвене звезде поражени су у Нишу, у оквиру 18.кола Суперлиге од Железничара 33:29 (16:17).

Нису успели да на најлепши начин црвено-бели честитају 73.рођендан Црвеној звезди и навијачима.

У екипу се вратио Марко Милосављевић, док су ван терена због повреда и даље капитен Дејан Бабић и Александар Бабић.

Црвена звезда је одлично отворила утакмицу у „Чаиру“ ношена подршком око 300 навијача, који су непрестано песмом давали импулс игри црвено-белих.

Слављеник Ненад Мандић је започео утакмицу са два гола, а веома брзо су Звездина крила, капитен Шотић и Кљајић у контанападима донела +5, (6:11). Шотић и Кљајић су постигли девет од 16 голова Црвене звезде у првих 20 минута током којих су црвено-бели одржавали предност, (11:16). Златановић је везао неколико одбрана што се одмах одразило на резултат, Железничар је успео да искористи и играча више да приђе на минус од једног гола у финишу првог полувремена, (16:17).

Прочитајте још  Нови бисер Звездине фудбалске школе

Пејчиновић и Златановић су били запажени појединци у првом делу и поред великог броја примљених голова. У неколико наврата су успели да унесу дозу самопоуздања својим екипама након одбрана.

Железничар је стигао до изједначења на самом старту другог полувремена (17:17), али је поново Црвена звезда успела да чврстом одбраном обезбеди контанападе, након којих је Кљајић био прецизан за нових +4, (19:23). Поново су успеле Нишлије да се врате у меч и у 50.минуту смо видели ново изједначење, (27:27). Након нове ситуације са играчем више дошли су домаћини и до првог вођства тек у 53.минуту, (29:28), што је утицало на самопоуздање, па су брзо дошли до два седмерца и до четири гола предности којима су и преломили сусрет у своју корист, (33:28). Шест узастопних голова лидера у финишу је прекинуо Хорват за коначних 33:29.

Прочитајте још  Нека се по јутру дан познаје!

Кљајић је био најефикаснији са 8 голова, Шотић је постигао 7, Мандић 6.

Железничар – Црвена звезда 33:29 (16:17)

Ниш, дворана: „Чаир“. Гледалаца: 1.000. Судије: Марко Боричић и Дејан Марковић (Београд). Седмерци: Железничар 3 (3), Црвена звезда 2 (1). Искључења: Железничар 6 минута, Црвена звезда 10.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Лазић, Миловановић, Станкулић, Сретеновић 7, Мађар, Крсманчић 4, Гемаљевић, А.Станојевић 2, Златановић, Спасић 9, В.Станојевић, Мирић, Јевтић 1, Ђукић 8, Вуковић 2, Поткоњак. Тренер: Јосиф Петковић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Шотић 7, Радисављевић, Хорват 1, Николић, Ивановић 1, Пешић 5, Љубеновић, Бугариновић 4, Милосављевић, Пејчиновић, Рајичевић, Мандић 6, Кљајић 8, Зејак 2, Ђурковић. Тренер: Ненад Перуничић