ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Црвено-бели убедљиви и против Јединства

У претпоследњем колу регуларног дела сезоне Суперлиге Србије, Црвена звезда је продужила серију победа: Црвена звезда – Јединство (Стара Пазова) 3:1 (27:29, 25:16, 25:15, 25:22).

Са изузетком пада игре у завршници првог сета, Звезда је потпуно контролисала меч и заслужено стигла до нове победе.

Ниједна екипа није имала више од два поена предности у првој половини првог сета – Звезда је на техничком тајм-ауту управо имала +2 (12:10). Уследио је одличан сервис Гмитровића, којим наша екипа стиже до три поена предности, а убрзо је одличну одбрану истог играча искористио Данило Павловић да додатно увећа разлику (16:12). После тајм-аута гостију, уследила су три везан поена Старопазовчана (16:15), али се Звезда након два одлична сервиса Нејића вратила на +4 (20:16). Гости су успели да преполове разлику, па је Кобиљски реаговао тајм-аутом (22:20). Ипак, то није пореметило играче Јединства, који су наставили серију и поравнали резултат, па је уследила нова пауза (22:22). Звезда прва стиже до сет лопте, али је Јединство освојило наредна два поена и стигло до исте. Великом пожртвованошћу, Звезда је спасила сет лопту, настављено је смењивање тимова на сет лопти, али је ипак, након грешке у пријему нашег тима, Јединство преломило сет – 0:1 (27:29).

Никола Павловић је отворио други сет ас поеном, а потом је одличан на сервису био и Гмитровић (4:1). Наставила је Звезда да повећава разлику (8:4). После тајм-аута, Јединство је почело да „топи“ Звездину предност. Успели су гости и да изједначе, али је ипак Звезда са минималном предношћу отишла на обавезну паузу у сету (12:11). После одмора, Звезда je направила серију од чак 8:0 (22:13), и тиме преломила сет у своју корист – 1:1 (25:16).

На крилима одличне игре из друге половине другог сета, Звезда је силовито започела и трећи, освојивши прва три поена, али после тајм-аута гости су узвратили истом мером. Настављена је игра у серијама (7:3, 7:6, 12:7). Звезда је почела да повећава предност (15:9, 18:11, 20:12) и уопште се није осетило одсуство капитена Гмитровића кога је Кобиљски одморио у трећем сету, пошто га је Додић одлично заменио. Победник овог сета практично није довођен у питање – 2:1 (25:15).

Звезда је одлично започела и четврти сет (4:1). Наставила је Звезда и да контролише игру (10:5), а на техничком тајм-ауту је имала четири поена предности (12:8). Црвено-бели су освојили и први поен после одмора, али су гости потом везали четири поена и вратили се резултатски у сет (13:12). Пазовчани су потом и повели (14:15), Звезда затим поново преокренула (16:15). Наставила се резултатска клацкалица, Звезда је серијом од 3:0 ушла са +2 у завршницу сета (20:18), a потом и дуплирала разлику (23:19), што је било довољно да се преломи сет, а тиме и меч – 3:1 (25:22).

У победничком тиму, Нејић и Додић су освојили по петнаест поена, док је код гостију најефикаснији био Милутинов са 16.

Црвена звезда се уочи последњег кола регуларног дела шампионата одвојила од вечерашњег ривала и чекаће кикс Спартака у наредном колу не би ли победом у Крагујевцу дошла и до треће позиције на табели.

17.коло, БПШ Суперлига

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЈЕДИНСТВО 3:1 (27:29, 25:16, 25:15, 25:22)

Београд, дворана: УСЦ „Вождовац“. Гледалаца: 150. Судије: Бранислав Јованчић и Владимир Стојанац. Трајање меча: 96 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: ЈевтићТадић, Стоковић 2, Гмитровић 11, Машуловић 11, Петровић, Нејић 15, Јовановић, Додић 15, Н.Павловић 6, Андоновић 3, Д.Павловић 9. Тренер: Драган Кобиљски

ЈЕДИНСТВО: Младеновић, Радивојевић, Милић 6, Пешут 12, Радишић 3, Мајсторовић (либеро), Милутинов 16, Бојичић 4, Шкрбић 1, Мићић 11, Паравиња 1, Рољић 11. Тренер: Жељко Вукелић