Важно Домаћа такмичења Кошарка Најновије

Звезда након продужетка до полуфинала Купа Кораћа!

Кошаркаши Црвене звезде успешно су започели одбрану трофеја у Купу Радивоја Кораћа. У четвртфиналном дуелу Звезда је савладала Борац из Чачка након продужетака 85-79. У суботу у полуфиналу против ФМП.

Душан Алимпијевић је одлучио да прилику пружи Марку Кешељу, а Стефан Јанковић је утакмицу пропустио због високе температуре. Огњен Добрић је нашао у првој петорци, али се није враћао на паркет након 6.минута.

Доста теже него што се очекивало Црвена звезда се пласирала у полуфинале, уз пуно среће. Власник „Жућкове левице“ је након неочекиваног расплета изашао на крај са Борцем, тек након продужетака некако.

Чврст почетак утакмице је наговестио шта можемо да очекујемо у наставку у дуелу првопласираних екипа АБА лиге и друге АБА лиге.

Чачани се нису предавали, пружили су јак отпор шампиону Србије и региона, и имали прилику да направе једно од највећих изненађења у Купу Србије.

Имали су номинални гости и прву предност (2-5), али је Звезда серијом од шест кошева дошла до вођства. Прву четвртину су обележиле чврсте одбране и мали број поена. Борац је био близу, видели смо пет промена предности, а Фелдин је поенима у завршници „пренео тас“ на црвено-белу вагу у првој деоници, 15-14.

Огњен Добрић је одлично започео меч – 5 поена, без промашаја, међутим изашао је из игре у 6.минуту и није се враћао на паркет до краја меча.

У наставку, Звезда је са две брзе серије дошла до првог двоцифреног вођства на мечу на уласку у последњи минут првог полувремена (36-26). Ђоковић је тројком смањио на 36-30 четири секунде пре сирене.

И у трећој четвртини иста слика. Осцилације у Звездиној игри Борац је искористио да стигне до изједначења до половине трећег квартала (39-39). Црвено-бели су новом серијом 7-0 да обезбедили предност, коју је другопласирани тим КЛС истопио до краја 30.минута, 48-46.

У истом ритму је Борац наставио и у последњих десет минута. Одмах је преузео вођство, Омић за кратко вратио Звезди, да би уследила серија 6-0, коју прекида Фелдин са пенала, (53-55). Борац је одолевао, погађао преко Ђоковића, и стигао до седам поена предности на четири минута до краја меча (58-65), када је Душан Алимпијевић био приморан на тајм-аут.

Аларм је упалила нова тројка Ђоковића, која је Звезду одвела на минус од 8 поена на мање од три минута пре краја. Уследила је луда завршница. Трилер је започео Рочести тројком, наставили су Тодоровић и одмах Дангубић, што је испоставиће се био и кључни моменат, 70-71.

Дангубић је имао пенале за победу, међутим био је половичан, а Прља је промашио победу Борца. Имао је два слободна бацања након фаула Давидовца, промашио је оба.

Рочести не користи последњи шут, у трци и конфузном нападу и меч иде у продужетак, 71-71!

У продужетку, Звезда је искористила указану прилику и проблеме Борца са фауловима. Фелдин је тројком дао „вештачко дисање“, Лесор обезбедио предност. Ђоковић је одиграо сјајан меч, али Рочести и Фелдин погађају битне поене и Црвена звезда је некако ишчупала пласман у полуфинале.

На крају 85-79 након продужетка за браниоца трофеја.

Фелдин и Рочести најефикаснији са по 15 поена. Дангубић је постигао 12, Лесор остварио нови дабл-дабл, 11 поена уз 10 скокова, 11 поена и за Милка Бјелицу.

У полуфиналу, у суботу од 17 часова, Звезда се састаје са ФМП-ом.

Куп Радивоја Кораћа, четвртфинале

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – БОРАЦ 85-79 (15-14, 21-16, 12-16, 23-25; 14-8)

Ниш, хала „Чаир“.
Гледалаца: 4.000
Судије:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС: Кешељ 3 (3ск), Дангубић 12 (4ск), Давидовац 3 (3ск), Лазић, Добрић 5, Фелдин 15 (3ск), Рочести 15 (4ск 6ас 4укл), Омић 10 (4ск), Лесор 11 (10ск 3блк), Енис (4ск 3ас), Јовановић, Бјелица 11 (6ск 2ас 2укл). Тренер: Душан Алимпијевић

БОРАЦ: Чаловић, Поповић 2, Ђоковић 18, Пешаковић 12, Балабан 8, Прља 2, Димић 14, Стојадиновић 6, Гавриловић, Тодоровић 7, Чарапић 5, Мариновић 5. Тренер: Рашко Бојић

ТОК МЕЧА

1/4 (15-14)

Екипа Борца је „показала зубе“ одмах на старту меча, повели су Чачани 2-5, али је бранилац трофеја серијом 6-0, уз атрактивно закуцавање Дангубића, преузео предност (8-5).

Доста чврст почетак на обе стране, мало кошева, Фелдин погађа за Звездину предност за крај прве четвртине, 15-14.

Добрић 5, Рочести 4

2/4 (21-16)

Иста слика и у другој четвртини, јак отпор Чачана, четвртина са пуно серија.

Фелдин са пенала отвара други период, Лесор доноси +5, али две тројке Борца су биле довољне за преокрет, (19-20).

Звезди предност доносе две брзе серије које су започели Кешељ и Дангубић тројкама за предност на полувремену 36-30.

Дангубић 7, Добрић и Омић 5

3/4 (12-16)

Само 5 поена за пет минута у трећем кварталу Звезде, што је искористио Борац да изједначи на 39-39. Лесор и Бјелица спречавају тотални преокрет и покрећу Звездину серију 7-0 закључно са пеналима Омића, (46-39).

Борац до самог краја успева да се одржи у игри, Звезда у последњу четвртину улази са кошем предности, 48-46.

Дангубић 8, Рочести и Омић 7

4/4 (12-16)

Тројком Стојадиновића, први поени на мечу, Борац стиже до предности, узвратио је Омић са 2+1, али Пешаковић погађа за изједначење а Балабан за нову предност, (51-53).

Серију Борца од шест поена прекида Фелдин са пенала, 53-55. Звезда не успева да дође до контроле, Ђоковић погађа битне поене, чак 8 поена предности за Борац у финишу, (60-68).

Какав трилер у Нишу! Тројка Рочестија, затим и Тодоровића, онда Дангубић! Звезда је могла до предности Дангубић половичан, Прља је промашио на другој страни!

Гледаћемо продужетке у Чаиру!

Дангубић 12, Рочести 12

Продужетак (14-8)

Прља је овог пута погодио оба пенала, Звезда преко Бјелице стиже до предности, а Фелдин и Лесор воде на плус пет. Француз је стигао до новог дабл-дабл учинка, Рочести и Фелдин преузимају одговорност и приводе меч крају.

Након трилера и продужетка Звезда некако пролази у полуфинале, 85-79!