ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши наставили серију победа: И Суботичани у Звездином низу

У шеснаестом колу Суперлиге Србије, одбојкаши Црвене звезде су забележили пету узастопну победу у Лиги: Црвена звезда – Спартак (Су) 3:1 (29:27, 17:25, 25:23, 27:25).

Утакмица је почела минутом ћутања посвећеном великој глумачкој легенди и навијачу Црвене звезде, Небојши Глоговцу, који је дан раније преминуо после кратке и тешке болести.

У првом сету, Звезда је серијом од 3:0 прва стигла до осетније разлике (5:2), Суботичани су серијом од 4:0 успели да преокрену резултат (8:9), али је ипак Звезда отишла на обавезну паузу у сету са минималном предношћу и то након нове серије од 3:0 (12:11). После одмора, Спартак је прекинуо серију нашег тима, али само на тренутак (15:12). Два ас поена Јунгића доприносе новом преокрету (17:18). После тајм-аута Кобиљског, Звезда је везала три поена, па су и гости затражили предах (20:18). Црвено-бели су се вратили на +3 (22:19), али ни то није био крај резултатске клацкалице. Спартак је везао четири поена и поново преузео вођство (22:23). Звезда је са два узастопна поена прва стигла до сет лопте (24:23), да би потом и Спартак дошао до исте (24:25). Звезда осваја два наредна поена, и након игре поен за поен, Суботичани су направили грешку, па је Звезда освојила први сет – 1:0 (29:27).

Велика борба је настављена и у другом сету, до техничког тајм-аута ниједна екипа није имала више од једног поена предности (11:12). После паузе, гости су успели да стигну до три поена предности (13:16), а пред завршницу су дуплирали предност (16:22). Суботичани су мирно привели сет крају и поравнали резултат у сетовима – 1:1 (17:25).

У трећем сету, после вођства Суботичана од 7:5, Звезда је у неколико наврата стизала до изједначења, али је тек пред одлазак на технички тајм-аут успела да преокрене резултат, и то ас поеном Гмитровића (12:11). Након одмора, прорадио је и блок црвено-белих, па серија продужена (14:11). Гости су одговорили са три везана поена, али је Звезда убрзо узвратила истом мером (18:15). Ипак, екипе су ушле поравнате у завршницу сета (20:20). Поен Нејића донео је нашем тиму две сет лопте, а исти играч је искористио другу, па је Звезда поново повела у сетовима – 2:1 (25:23).

Звезда је одлично отворила четврти сет, освојивши прва четири поена, па су гости већ у раној фази сета реаговали тајм-аутом. Спартак је успео да приђе на поен заостатка (6:5), Звезда је зауставила овај налет гостију (9:6), али не и следећи (9:9). Суботичани су и повели (10:11), да би после техничког тајм-аута уследила резултатска клацкалица. Серијом од 3:0, Звезда долази до два поена предности (18:16), да би потом уследила игра поен за поен, па је Звезда стигла до две меч лопте. Ипак, три везане грешке нашег тима доносе гостима сет лопту. Звезда се ипак на време консолидовала и са три узастопна поена, преломила сет, а тиме и меч – 3:1 (27:25).

У победничкој екипи, најефикаснији је био Александар Гмитровић са 23 поена, док је код гостију, највише поена постигао Јунгић (27).

Малобројна публика је могла да ужива у вечерашњој представи, а овим тријумфом, Црвена звезда је пришла данашњем противнику на победу заостатка и чекаће њихов кикс у наредна два меча како би успела да избори треће место на табели пред плеј-оф.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СПАРТАК (С) 3:1 (29:27, 17:25, 25:23, 27:25)

Београд , дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 150. Судије: Станислава Симић и Невена Нешковић. Трајање меча: 121 минут.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Стоковић, Гмитровић 23, Машуловић 16, Петровић 2, Нејић 12, Јовановић 1, Додић 2, Н. Павловић 6, Андоновић, Д. Павловић 14. Није играо: Тадић. Тренер: Драган Кобиљски.

СПАРТАК: Миловић (либеро), Арсеноски 1, Јунгић 27, Веселиновић, Еремић 16, Ковачевић 13, Рајковић, Кецман 15, Тумбас 4. Нису играли: Пеић (либеро), Сеизовић, Синђелић. Тренер: Игор Закић.