Рукометаши Црвене звезде савладали Металопластику у Шапцу 34:30 у последњем мечу у 2017.години.

У екипу се вратио Младен Шотић, па је Ненад Перуничић у последњој утакмици могао да рачуна на све играче.

Од самог старта Црвена звезда је била у константом вођству и врло лако дошла до осетније предности коју је одржавала током првог полувремена.

Разиграни су били црвено-бели, шест од првих десет голова постигли са линије девет метара, а у наставку је Звезда агресивном одбраном отварала простор за брзе контранападе које је у голове претварао Виктор Матичић.

Немања Љубеновић је забележио четири одбране у првом полувремену, уз један седмерац, и деловало је да ће Звезда лако привести крају прво полувреме.

Прочитајте још  Звезда обележила годишњицу освајања света

Међутим, у самом финишу, домаћа екипа је казнила пад концентрације Звезде у игри и серијом од три везана гола дошла до два гола минуса након првих пола сата меча, 15:17.

У наставку је Металопластика дошла до гола минуса, али није ни у једном тренутку успела да изједначи резултат. Тада је Младен Шотић ступио на сцену и у свом стилу са левог крила, а затим и у контранападу са шест брзих голова донео Звезди предност, која је без проблема очувана до краја, за коначних 34:30.

Најефикаснији је био Матичић са 7 голова, Шотић је постигао 6.

Црвена звезда је први део сезоне завршила на деоби другог места са Партизаном, иза водећег Желазничара.

Прочитајте још  Напредак беспомоћан пред моћном Звездом! Нек' се спреме Парижани!

Mеталопластика – Црвена звезда 30:34 (15:17)

Шабац, дворана: „Зорка“. Гледалаца: 1.800. Судије: Стојковић (Ниш) и Николић (Лесковац). Седмерци: Металопластика 4 (3), Црвена звезда 5 (4). Искључења: Металопластика 8, Црвена звезда 12 минута.

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Воркапић 8, Писарић 1, Срдановић, Дошен, Мариновић, Брајовић, Ђукић 5, Јездимировић 1, Митровић 3, Пуљизовић 3, Милић, Владисављевић (6 одбрана, 1 седмерац), Бомаштар, Тркуља 5, Миловановић 3, Кљајић (3 одбране). Тренер: Владан Јордовић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шотић 6, Радисављевић, Мошић 5, А. Бабић 4, Љубојевић, Пешић 2, Љубеновић (6 одбрана, 1 седмерац), Бугариновић, Милосављевић 3, Пејчиновић (одбрана), Матичић 7, Мандић 3, Д. Бабић 2, Кљајић, Зејак 2, Ђурковић. Тренер: Ненад Перуничић