ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице 11/11 на крају првог круга у ЖКЛС

Кошаркашице без пораза

Кошаркашице Црвене звезде окончале су ’’први круг’’ такмичења у Првој женској кошаркашкој лиги Србије без пораза.

До једанаесте узастопне победе црвено-беле су дошле победом над екипом Врбаса у дворани у Железнику резултатом 79-63 (14-19, 30-23, 19-13, 16-8), уз ново дабл-дабл остварење Мине Ђорђевић.

Тренер Драган Вуковић није могао да рачуна на Биљану Стјепановић, што се и осетило у игри црвено-белих. Екипа Врбаса је веома мотивисано ушла у утакмицу и серијом 8-0 на самом старту преузела предност, превођена Владанком Ерак. Узвратиле су црвено-беле након лошијег почетка, али Ерак је нови поенима осигурала вођство гошћи на крају прве четвртине, 14-19.

Наставиле су гошће серију и у другој четвртини до максималне предности од 14 поена (14-28) што је највећа предност једне екипе у Београду против Црвене звезде у текућој сезони, али и у дужем периоду. Успеле су црвено-беле да се врате у утакмицу, подигле су агресивност у одбрани, а Снежана Богићевић је погађала битне кошеве. Марија Прља је тројком покренула серију 9-0, која је Звезди донела 44-42 на полувремену.

Управо је та серија поена зауставила гошће у свом налету, тада је на сцену ступила Мина Ђорђевић и одржала предност Звезде до последњих 10 минута утакмице, 60-53.

Јак отпор су пружиле играчице Врбас Меделе, али када су Звездине девојке успеле да убрзају игру тада су и преломиле меч у своју корист, стигле до максималне предности од 18 поена и оствариле и једанаесту узастопну победу у домаћем шампионату.

Мина Ђорђевић је уписала нови дабл-дабл учинак – 18 поена и 13 скокова. 16 кошева су постигле Александра Катанић и Марија Прља, а 14 Снежана Богићевић.

У наредном колу, последњем за 2017.годину, Црвена звезда дочекује Бор.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 4 (2укл), Тешић, Прља 16 (2ск 4ас 2укл), Богићевић 14 (6ск 2укл), Зукановић 6 (8ск),  А.Катанић 16 (3ск 5ас 4укл), Ђокић, Наумчев 2 (3ас), Бојовић 4 (5ск), Чубра, Ђорђевић 18 (13ск 3ас 1блк), Јовановић 4 (5ск 4ас).