ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши поново добро кренули, па стали

У деветом колу Суперлиге Србије, одбојкаши Црвене звезде су дочекали Раднички из Крагујевца, и, ако су освојили прва два сета, на крају су ипак доживели пораз: Црвена звезда – Раднички (Кг) 2:3 (25:23, 26:24, 22:25, 17:25, 12:15).

Звезда је добро отворила меч (4:1), а три поена предности је одржала до техничког тајм-аута (12:9). Раднички је после паузе успео да изједначи резултат (15:15). Уследила је разултатска клацкалица, након које је Звезда стигла до две сет лопте, а другу је искористила – 1:0 (25:23).

Други сет је почео слично као и први (3:0), Звезда је након обавезне паузе у сету имала и пет поена предности (13:8). После тајм-аута гостију, Раднички је почео да „топи“ Звездину предност, и успео је да пред завршницу сета стигне до изједначења (20:20). Крагујевчани су први стигли до сет лопте, али је Звезда серијом од 3:0 дуплирала вођство у сетовима – 2:0 (26:24).

Црвена звезда је везала пет поена у првом делу трећег сета (9:4). На техничком тајм-ауту, Звезда је имала три поена предности, да би Крагујевчани после паузе стигли на свега поен заостатка (13:12). Црвено-бели су на тренутак одбили напад гостију, али је Раднички ипак успео да прокрене резултат (14:15). Ас поеном Д. Павловића, Звезда је вратила предност на своју страну (16:15). Нова серија Радничког од 3:0 наставља резултатску клацкалицу (16:18). У завршницу сета, гости су ушли са +3 (18:21). Звезда је успела да приђе на минималан заостатак (21:22), али је Раднички одговорио са два везана поена, а убрзо и смањио резултат у сетовима – 1:2 (22:25).

Крагујевчани су добро отворили четврти сет са три узастопна поена, а серијом од 5:0 су додатно увећали разлику, иако је Звезда пре тога била на поен заостатка (8:14). Наставили су гости да повећавају предност, па су релативно лако решили овај сет у своју корист и стигли до тај-брејка – 2:2 (17:25).

Прва два поена у одлучујућем сету су освојили Крагујевчани, али је Звезда одговорила са четири узастопна (4:2). Ас сервисом Петровића, Звезда је стигла и до +3 (6:3). Серијом од 3:0, Раднички је поравнао резултат (две грешке нашег тима и ас поен Стевановића), али је ипак Звезда имала предност приликом промене страна (8:7). Два успешна блока гостију су преокренула резултат (8:9). Новим ас поеном (Гоић), предност је увећана (9:11). Уследила је игра поен за поен, да би на крају Раднички успео да преломи сет, а тиме и меч – 2:3 (12:15).

Александар Гмитровић је поново био најефикаснији на мечу са 28 поена, али ни то није помогло Звезди да прекине серију пораза у Лиги. Био је то трећи узастопни, па црвено-бели завршавају први део регуларног дела сезоне са скором од три победе и шест пораза.