ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши и одбојкашице у „дуплом програму“ оверавају пласман у полуфинале Купа Србије

Одбојкаши Црвене звезде ће трећи пут у последњих седам дана изаћи на мегдан суботичком Спартаку, а први пут на свом терену. У првом мечу, прошлог уторка, наша екипа је у три сета била боља од домаћина, да би се два дана касније, Суботичани реванширали нашој екипи у мечу шампионата Србије истом мером. У реванш мечу четвртфинала Купа Србије, црвено-белима је потребан само један сет за пролаз даље, а с обзиром да је наша екипа у првом мечу сакупила 13 поена више од противника, чак би и пораз од 3:0 у сетовима са мањом разликом у поенима био довољан нашем тиму за пролаз. Наравно, црвено-бели неће о томе размишљати већ ће желети на победом обезбеде пролаз у полуфинале Купа Србије и врате се на победнички колосек. Одмах после њихове утакмице, прилику да учине исто имаће и црвено-беле одбојкашице.

Одбојкашице Црвене звезде ће такође већ трећи пут ове сезоне одмерити снаге за Динамом из Панчева. Црвено-беле су биле успешније у домаћем првенству (3:0), као и у првој утакмици четвртфинала Купа (3:0). Слично као и одбојкашима, и црвено-белим дама потребан је један сет за оверу пласмана на Финални турнир. Звезди је прошле сезоне измакао пролаз међу четири најбоље екипе, па ће ово бити одлична прилика да се поново укључи у борбу за трофеј у најмасовнијем домаћем такмичењу. Уједно, ово је ће бити и прва утакмицу у којој ће црвено-беле са клупе предводити Александар Владисављев (доскорашњи тренер управо Динама), који је данас потпуно изненада заменио Мирјану Мусулин. Динамо је тренутно последњепласирана екипа на табели, са свега два бода из седам утакмица.