ВажноВатерполоКлупска дешавањаНајновијеРегионална лига

Звезда убедљиво до шесте победе у Задру

Ватерполисти Црвене звезде савладали су Задар у 6.колу Регионалне А2 лиге и задржали максималан учинак – 8:15 (1:5, 2:3, 3:4, 2:3).

Одлична увертира пред кошаркашки дуел у дворани „Крешимир Ћосић“. Иако без капитена Танасковића и голмана Добожанова, практично је меч одлучен у првој четвртини коју су изабраници Дејана Савића решили у своју корист – 5:1. У наставку, Звезда је контролисала резултат и повећавала разлику до коначних 8:15.

Расположени су били Звездини стрелци. Тохољ је отворио голеаду после 20 секунди игре, Шунде је изједначио, а онда је уследила Звездина фуриозна серија. Погађали су Танкосић, Његован, Асановић, Шуберић, Стојановић…

Црвени-бели су на одмор отишли са 5 голова предности (3:8), а Огњен Стојановић је наставио серију и у трећој четвртини која је била најефикаснији период утакмице – 3:4. Марко Радовић је својим другим голом увео утакмицу у последњих осам минута.

Последња четвртина је била рутинска, црвено-бели су са три брза гола средином четвртине потврдили нове бодове. Никола Ковачевић је постигао два гола за две секунде. Коначан резултат је поставио Донат Магаш са два гола у последњих 30 секунди.

Бурсаћ и Михајловић у редовима Црвене звезде су зарадили 3 искључења и раније завршили утакмицу.

Најефикаснији су били Огњен Стојановић и Милош Шуберић са по три гола.

У наредном колу следи последњи дуел Регионалне А2 лиге у овој години. Звезда дочекује Шабац на 25.мају, и има прилику да са стопроцентним учинком уђе у 2018.годину.

ЗАДАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 8:15 (1:5, 2:3, 3:4, 2:3)

Задар, базен: „Вишњик“. Гледалаца: 600. Судије: Цопић и Кузманић. Искључења: Задар 6, Црвена звезда 11. Играч више: Задар 10/3, Црвена звезда 6/1. Петерци: Задар 1/1, Црвена звезда.

ЗАДАР: Брзица, Јакуповић, Донзивић, Кнежевић, Чачић, Јованчевић, Вучковић, Шунде 2, Донат Магаш 3, Станић, Зелић, Јуришић 1, Бајић, Врбњак 2. Тренер: Горан Јованчевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Добожанов, Танкосић 2, Радовић 2, Бурсаћ, Шуберић 3, Илић, Његован 1, Тохољ 1, Љубеновић, Михајловић, Стојановић 3, Асановић 1, Тодоровски, Ковачевић 2. Тренер: Дејан Савић