ВажноНајновијеОстало

Светске медаље Звездиних каратиста

Светско првенство за традиционални карате (Фудокан) је одржано у Румунији (Клуж) почетком новембра 2017. године. Звездини такмичари под воћством тренера Игора Гајића (мајстор каратеа 6. дан) су освојили мноштво медаља.

У екипном делу такмичења сениорски тим Црвене звезде за борбе је освојио 2. место у Свету у саставу: Сулејман Мехмедали, Милан Павловић и Ненад Ђуричић. Тако су они добили по сребрну медаљу за екипни део.

Пионир Душан Марковић је освојио бронзану медаљу у борбама за екипни део, као члан репрезентације Србије.

У појединачном делу такмичења Звездини такмичари су постигли изванредне резултате. Сулејман Махмедали је освојио златну медаљу у катама за сениоре. Милан Павловић је освојио сребрну медаљу у борбама за омладинце. Омладинац Бранко Станојевић је освојио три бронзане медаље и то: за кате, за кобудо и за енбу.

Јуниорка Ана Лукић је освојила бронзану медаљу за кате. Пионир Аљоша Петровић је освојио бронзану медаљу у катама.