ВажноВатерполоНајновијеРегионална лига

Ватерполисти сигурни у Шибенику пред први меч четвртфинала Купа Европе

Црвено-бели ватерполисти савладали су Соларис у Шибенику 12:5 (2:4, 1:3, 2:2. 0:3) у 4.колу А2 Регионалне лиге. Најефикаснији је био Танкосић са 4 гола.

Црвена звезда са максималним учинком дочекује Спорт Менаџмент из Вероне у првом мечу четвртфинала, у среду на 25.мају.

Ефикасни и расположени у нападу били су изабраници Дејана Савића. Након два изједначења, Танкосић са два гола доноси Звезди предност на крају прве четвртине, 2:4.

Тохољ је наставио серију са два гола, Пелицарић смањио, а Асановић из петерца погодио за 3:7 за полувреме.

У трећем периоду Соларис је уложио напоре да се приближи, головима Нимца и Пелицарића су стигли до 5:7, Асановић је промашио петерац, али то је било све од домаћина. Уследила је Звездина серија за потврду тријумфа.

Пет везаних голова Звезде, прво су Стојановић и Танкосић затворили трећи период, да би новим головима Стојановић, Танкосић и Тохољ поставили коначних 5:12.

Танкосић је најефикаснији са 4 гола, Тохољ је постигао 3, а Асановић и Стојановић по 2 гола.

Звезду учекује дуел против Веронеза, а затим дочекује Катаро у 5.колу А2 Регионалне лиге.

Соларис – Црвена звезда 5:12 (2:4, 1:3, 2:2, 0:3)

Шибеник, базен: „Црница“. Судије:. Искључења: Соларис 16, Црвена звезда 14 минута. Петерци: Соларис, Црвена звезда 2(1).

СОЛАРИС: Јукић, Маленица, Комадина 1, Штркаљ, Петковић, Нимац 1, Копрчина, Рак, Е.Сеферовић, Булат, Пелицарић 2, Т.Сеферовић 1, Калауз, Шпарада. Тренер: Ренато Врбичић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Тодоровски, Танкосић 4, Радовић, Бурсаћ, Шуберић, Илић, Његован, Тохољ 3, Николов, Танасковић 1, Стојановић 2, Асановић 2, Мишовић, Ковачевић 1. Тренер: Дејан Савић.