ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Бранилац титуле бољи од Звезде

У другом колу шампионата Србије, одбојкаши Црвене звезде су дочекали браниоца титуле – екипу Војводине. Црвено-бели су пружили жесток отпор у првом сету, али после потпуно препустили игру противнику: Црвена звезда – Војводина НС семе 0:3 (24:26, 21:25, 15:25).

Гости су освојили прва три поена на мечу, а потом и додатно увећали предност (1:5). Звезда је преокренула серијом од 5:0 (уз ас поен Гмитровића) – 6:5. Уследила су два узастопна поена Војводине, па игра поен за поен све до техничког тајм-аута (11:12). Ас поеном Гмитровића, Звезда је поново повела, а након новог одличног сервиса Гмитровића, тренер гостију Османкач, затражио је тајм-аут (15:13). После два узастопна поена Новосађана, поново се играло поен за поен, да би у завршницу сета ипак Војводина ушла са предношћу (20:22). Звезда је поравнала резултат, а потом је одличан сервис Д. Павловића донео нашем тиму сет лопту. Војводина се уз доста среће одбранила, а затим и сама дошла до исте, коју је релазовала ас поеном – 0:1 (24:26).

Црвена звезда је боље отворила други сет (3:1, 7:4), али је Војводина серијом од 3:0 поништила почетну предност нашег тима (7:7). Гости прелазе и у вођство, и на техничком тајм-ауту су имали два поена предности (10:12). Војводина је дуплирала предност после паузе (10:14), a убрзо су Новосађани стигли и до +6 (13:19). У завршници сета, Звезда је запретила серијом од 3:0 (21:24), али није успела ништа више од тога – 0:2 (21:25).

Војводина је прва дошла до осетније предности у трећем сету (3:6). На техничком тајм-aуту, Новосђани су имали четири поена предности (8:12). Наставила је да расте предност гостију (10:16, 11:19, 12:22), тако да им је овај сет у потпуности припао, а тиме су и однели победу у овом мечу – 0:3 (15:25).

У Црвеној звезди најефикаснији је био Александар Гмитровић са 23 поена. Код гостију, истакли су се Вучићевић са 13 и Мехић са 12 поена.

Био је то други пораз Звезде у сезони. Остаје жал за првим сетом, који се исоставио као пресудан.