ВажноВатерполоНајновије

Звезда савладала Војводину

Ватерполисти Црвене звезде савладали су новосадску Војводину у 2. колу Регионалне А2 лиге резултатом 10:9 (2:1, 3:3, 2:2, 3:3).

Београдски црвено-бели су славили теже него што се то очекивало. Водили су већим делом сусрета, да би у последњој четвртини имали предност од 10:7 на минут ипо пре краја. Војводина је успела да смањи на само гол заостатка, али није више било времена, па је Звезда на крају освојила нова три бода.

Најефикаснији на мечу био је Александар Његован који је постигао 4 гола. Два је постигао Вељко Танкосић, а по један гол су дали Милош Шуберић, Ђорђе Танасковић, Огњен Стојановић и Матеја Асановић. Код гостију се истакао Марко Ћук са 3 гола.

У 3. колу црвено-бели гостују екипи Наис 28. октобра у 20 часова.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА 10:9 (2:1, 3:3, 2:2, 3:3)

Београд – Базен: СЦ Милан Гале Мушкатриовић. Судије: Иван Раковић, Ненад Голијанин. Играч више: Црвена звезда 9(2), Војводина 13(4). Петерци: Војводина 1(1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Добожанов, Танкосић 2, Радовић, Ковачевић, Шуберић 1, Илић, Његован 4, Тохољ, Николов, Танасковић 1, Стојановић 1, Асановић 1, Тодоровски, Љубеновић. Тренер: Дејан Савић.

ВОЈВОДИНА: Филиповић, Чабрило, Шиман, Васин, Митровић 2, Прекогачић, Ћук 3, Ћатовић, Рогач, Шулц 2, Тинтор, Марчета 1, Ристић, Тубић 1. Тренер: Владимир Цукић.