ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице убедљиве на премијери нове сезоне

ККЖ Црвена звезда савладао је Плеј Оф Ултра на премијери нове сезоне БТравел WABA лиге у дворани у Железнику, 78-59 (23-16, 23-13, 19-16, 14-13). Најефикаснија је Мина Ђорђевић са 22 поена.

Црвено-беле девојке су победом ушле у нову сезону. Иако ослабљене одсуством Марије Прље и Милине Мишељић, није Црвена звезда дозволила изненађење на почетку сезоне.

Једино је у првој четвртини било неизвесно, али је на 2 минута до краја прве деонице игре уследила Звездина серија 9-0, што је била основа пред кључни период утакмице. Биљана Стјепановић је са 8 поена у првој четвртини била тај Х фактор Звездиној младости.

Постепено је шампион Србије у другој четвртини ломио противника, који је успевао да избегне двоцифрени минус дофиниша меча. Нова серија 7-0 за крај полувремена и наговештај победника 1.кола. Одлична одбрана и шут за три поена су донели превагу Звезди за кључну разлику, 46-29.

У трећој четвртини црвено-беле су наставиле у истом ритму и серијом 14-0 дошле до најубедљивих 61-32 у 27.минуту игре, када је победник био познат. Успела је екипа из Сарајева да до краја треће четвртине смањи минус на 20 поена разлике, 65-45.

У последњих десет минута Црвена звезда је само потврдила победу, а Плеј Оф је успео да серијом 6-0 постави коначних 79-58.

Мина Ђорђевић је сезону отворила дабл-дабл учинком – 22 поена, 10 скокова, уз индекс 32. Биљана Стјепановић је забележила 11 поена, уз 5 скокова. У екипи Плеј Оф Ултра истакла се Ковачевић са 11 поена.

У недељу, црвено-беле гостују у Бору на старту домаћег шампионата, где бране дуплу круну. У БТравел WABA лиги следи пут у Истанбул, који је доживео дебакл у Подгорици.

Црвена звезда: Зукановић 6 (2ск), Прља, Богићевић 9 (3ск 2ас), А.Катанић 5 (3ск 5ас 3укл), Ћирић 2 (3ск), Јовановић 7 (3ск 4ас 2укл), Ђокић 3, Стјепановић 11 (5ск 2укл 2блк), Бојовић 2 (3ас), И.Катанић 5 (3ск 4ас 4укл), Наумчев 7 (2ск 2укл), Ђорђевић 22 (10ск 1укл 2блк).