Featured Važne vesti Важно Домаћи шампионат Најновије Фудбал

Без голова у лошем дербију

У лошем 155. „Вечитом дербију“ није било голова. Први део утакмице донео је неколико узбуђења, пре свега пред голом Партизана, док је у другом агилност оба тима спласла, па нисмо видели ништа нарочито.

Покушао је Канга на једној, па Ђурђевић из слободног ударца на другој страни, али без веће опасности по голмане, тако да није било ни гола. До краја утакмице, оба тима су углавном водила борбу на средини терена и покушали да дођу до гола ривала, али нису у томе и успели. У првих 45 минута су се у одличним ситуацијама нашли Срнић, Пешић и Боаћи, али нису успели да савладају голмана гостију. Партизанови играчи су тражили пенал у два наврата, али нису били толико ангажовани када су прилике за гол у питању, па нису озбиљније угрозили Борјана.

155. „Вечити дерби“

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 0:0

Стадион: Рајко Митић
Гледалаца: 30 000
Судије: Грујић, Ђурђевић, Ристић
Жути картони: Гобељић, Јанковић, Евертон, Радин, Ђурђевић

ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Гобељић, Ле Талек, Савић, Доналд, Крстичић (Милијаш), Канга, Срнић (Аџић), Пешић (Радоњић), Боаћи

ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Милетић, Остојић, Милетић, Радин, Евертон, Сума (Илић), Јанковић (Ђуричковић), Тавамба, Ђурђевић

Једни су нападали, а други падали. То би у једној реченици био кратак опис првог полувремена 155. „Вечитог дербија“. Звезда је била конкретнија, опаснија, агилнија, док су се нападачи Партизана фокусирали на пад у шеснаестерцу и тражење једанаестерца. Падали су Тавамба и Јанковић, а потоњи је и једини покушао озбиљније да угрози Борјана, али је његов „слободњак“ завршио бар два метра изнад гола.

На другој страни, Звезда је бар три пута могла или морала до гола! Пречку је погодио Пешић, након доброг паса Канге, Срнић шутирао право у голмана из одличне позиције, а Боаћи није ни успео да шутне, јер му је лопта одскочила у одсудном моменту и отишла у гол-аут.

Милојевић је морао да импровизује, због повреда Родића, Јовичића и Милића, али и умора Радоњића, па је на левом боку био Гобељић, а испред њега Пешић, који је био у саставу, али није играо на позицији центарфора, поред Боаћија.

Друго полувреме било је вероватно једно од најлошијих у дербијима у последње време. Сем две полуприлике на обе стране није било већих узбуђења, па је и крај меча дочекан без спортске тензије какву са собом носи оваква утакмица.

ТОК УТАКМИЦЕ

90+2′ Након два минута надокнаде, Грујић свира крај утакмице. Без голова на Маракани.

83′ Бакља са југа је улетела у терен, Грујић прекида игру.

82′ Одлична позиција за Звезду, лоше изведен слободан ударац.

79′ Канга јако шутира, али без опасности по гол гостију.

68′ Слободан ударац из добре ситуације за госте, Ђурђевић је шутирао преко гола.

63′ Тек након 18 минута игре у другом делу прва прилика. Срнић је дуг пас Крстичића проследио до Канге, а овај шутирао поред гола.

45′ Без надокнаде, без узбуђења. Крај првог дела игре.

40′ КАКВА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ! Срнић очи у очи са голманом гостију, ривал је био успешнији. Морало је бити 1:0.

38′ Веома лош ударац Милетића.

36′ ВЕЛИК ШТЕТА. Фантастична контра Звезде, у четири потеза, Боаћи је био у великој шанси, али је лопта услед лошег терена одскочила у тренутку када је желео да шутира и прилика је отишла у неповрат.

33′ ПРЕЧКА! Одличан пас Крстичића за Пешића, који шутира из прве, искоса са леве стране, голман Партизана је био савладан, али је лопта завршила на пречки.

31′ Ударац Суме, обрнуто пропорционалан новцу који је за њега дат Словану.

29′ Пешић у налету, уз мало среће долази до шеснаестерца гостију, али од свега корнер.

20′ Поново гости траже пенал, овог пута симулира Јанковић, а Грујић му показује картон.

17′ Пешић и голман црно-белих су били у дуелу, мртва лопта је некако завршила у рукама ривала.

14′ Траже пенал гости, након дуела Доналда и Тавамбе, Грујић показује да се игра настави. Након тога и слободан ударац за Партизан, али лопта одлази далеко преко гола.

11′ Боаћи је могао да донесе вођство Звезди, али голман гостију интервенише. Након сјајног корнера Крстичића нова опасност по гола Партизана, али поново нема поготка.

9′ Добра акција Звезде, Боаћи је покушао, Пешић пробао да стигне до лопте, али је она била прејака и завршила ван терена. Велики притисак Звезде на почетку утакмице.

НАЈАВА

По 155. пут састаће се у државном шампионату Црвена звезда и Партизан. Црвено-бели имају 62 тријумфа, док је по 46 пута утакмица завршена ремијем или тријумфом црно-белих.

Овај дерби долази у мање-више добром моменту по оба тима. И једни и други су се пласирали у групну фазу Лиге Европе и по први пут ће играти заједно у овом такмичењу. Такође, учинили су да Београд буде једини град са два учесника Лиге Европе од свих на Старом континенту.

Написали смо да је моменат „мање више добар“. Обе екипе имају и својих брига, након идеалног расплета у четвртак. Звезда ће играти без дуже одсутног Бранка Јовичића. Милан Родић је играо под боловима против Краснодара, док прва његова алтернатива, Душан Анђелковић такође осећа последице дуела из Русије. Неколико играча Звезде, Немања Радоњић у првом реду, су преморени, па је питање колико ће моћи да помогну. С друге стране, Партизан је оптерећен чињеницом да је Урош Ђурђевић на излазним вратима и да ће вечерас вероватно одиграти последњи меч у црно-белом. Да ли ће то утицати позитивно и мотивишуће или негативно на њега, видећемо. Поред њега, Бојан Остојић је ровит, док је Небојша Косовић такође повређен.

Емотивно истрошени ривали могли би својим навијачима пружити један од квалитетнијих дербија у последње време, мада је јасно након резултата од четвртка да је Звезда прилично потрошена у сваком смислу и да би гости могли бити у благој предности.

Владан Милојевић, тренер Звезде, одлучио је да утакмицу започне са два нападача, што одавно није виђено, када је реч о нашем тиму.