FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Црвено-бели убедљиво до прве меч-лопте

Црвена звезда је и у другој утакмици финала плеј-офа Кошаркашке лиге Србије лако савладала ФМП, овога пута као гост, и на тај начин дошла на корак од освајања нове, треће у низу, шампионске титуле. Овога пута резултат је био 91:76. Сјајни су били Марко Гудурић и Лука Митровић, док је на другој страни бриљирао Ајзеа Остин и у финишу сезоне најавио да би можда у наредној такмичарској години могао да врати своју каријеру на прави колосек.

ФМП ЖЕЛЕЗНИК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС  76:91 (18:30, 22:22,14:19, 22:20)

Хала: Александар Николић
Гледалаца: 1 000
Судије: Нешковић, Глишић, Јурас

ФМП: Раданов 5, Човић 10п, 11ас, Давидовац 12п, 8ск, 3укл, Апић 8, Бурсаћ 2, Шешлија 9, Љубичић 3, Радовановић, Остин 25п, 7ск, 4бл, Каплановић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 1, Томпсон 5, Дангубић 12, Митровић 14п, 7ск, Лазић 5, Симанић 2, Добрић 7п, 4ск, Симоновић 10, Џенкинс 10п, 3ск, 4укл, 5ас, Гудурић 19п, 3ас, Кузмић 6п, 5ск, Бјелица

Утакмица је од самог старта била ефикасна, а Звезда константно у предности. Од почетних 7:0, преко прве двоцифрене предности (14:4), црвено-бели су успоставили контролу над утакмицом и нису дозвољавали противнику да их угрози. Гудурић је био изузетно расположен и за свега неколико минута постигао 11 поена, да би до великог одмора стигао до 14. Одлично га је пратио Митровић, док је на другој страни доминантан био Остин. Радоњићев тим наставио је у шутерском ритму из прве утакмице и постигао чак 6 тројки у првом делу игре, уз одличне проценте (50% за три, 70% за два).

Ако је примарни циљ домаће екипе у већем делу првог дела меча био да спусти заостатак на једноцифрен број поена, у другом делу су покушавали да врате Звезду на мање од 15 поена предности, у чему нису превише успеха. Већ у 26. минуту црвено-бели су преко Добрића дошли до +20 (64:44), а све што је ФМП урадио до краја 3/4 јесте смањивање разлике на 17 поена (54:71).

Последњи период представљао је рутину. Звезда је у првих неколико минута успела да додатно увећа предност, да би након тога дошло до очекиваног опуштања, што је повремено користио ФМП како би смањио разлику. Ипак, домаћи нису нарочито успели да се приближе противнику, сем што су тек у последњем минуту дошли до -13, а црвено-бели су били близу постизања троцифреног броја поена.

ТОК УТАКМИЦЕ

4/4 (22:20)

Црвено-бели нису спуштали гас, већ наставили у високом ритму, па су до максималних +21 (79:58) стигли у 33. минуту. У наставку се разлика кретала у опсегу од 15 до 20 поена и обе екипе су само чекале крај меча, до којег је Звезда рутински одржала стечену предност и дошла на корак од освајања нове шампионске титуле.

3/4 (14:19)

Већ у уводним минутима треће четвртине, Звезда је стекла огромну предност, од чак 19 поена (59:40), серијом 7:0 у прва три минута другог полувремена. Након техничке грешке коју је зарадио Бранко Лазић, новом тројком Остина, домаћа екипа коначно је успела да погоди нешто у другом делу. Ипак, није то много утицало на даљи развој ситуације, па је Звезда лако привела крају овај део меча и отишла на паузу са предношћу 71:54.

2/4 (22:22)

Радоњић није дозволио опуштање својим играчима, па су црвено-бели одржавали двоцифрену предност током већег дела друге четвртине. Одлично је функционисао шут са дистанце и полудистанце, па наш тим није дозвољавао ФМП-у да спусти заостатак на мање од 10 поена. Гудурић је наставио да погађа шутеве за три поене, а Митровић и Симоновић су га одлично пратили, што је резултирало сјајним Звездиним нападачким издањем. Први део утакмице завршен је резултатом 52:40, иако су црвено-бели имали и +15 у једном тренутку.

1/4 (18:30)

Звезда је за свега сто секунди повела са 7:0, а до прве двоцифрене предности стигла на истом резултату као и у првој утакмици: 14:4. Џенкинс је за то време већ украо три лопте играчима домаћег тима и дао енергију екипи. Црвено-бели су одржавали предност, а улогу Добрића од пре два дана преузео је Марко Гудурић, који је постигао чак 11 поена у првих седам минута. Симоновић је привео први део игре крају са две тројке, а након првог периода, наш тим је имао предност од 30:18. На другој страни, Остин је постигао чак 12 од 18 поена свог тима.