FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Звезда декласирала ФМП за 1:0 у финалној серији

Црвена звезда је веома лако и убедљиво савладала ФМП из Железника у првој утакмици финала плеј-офа и тако повела са 1:0 у серији, која се игра до три победе. Наш тим је одлично шутирао за три поена, у чему је предњачио Огњен Добрић, који је био прва фигура утакмице. Звезда је водила од самог старта утакмице и увећавала предност, која је у трећој четвртини износила и 35 поена. Радоњић је шансу дао свим играчима и сви су се уписали у стрелце.

ФМП је у првом полувремену, које је обележио Огњен Добрић, Звезди парирао свега неколико минута, до резултата 4:4. Након тога је наш тим серијом поена дошао до двоцифрене предности коју у наставку меча није испуштао. Након 10 минута било је 23:11, црвено-бели су у 15. минуту стекли максималних 16 поена предности (33:17), да би на одмор након 20 минута игре отишли са нешто већом предношћу него с краја прве четвртине (+14, 38:24). Добрић је у првом периоду постигао 8, а у другом 7 поена, за свега 12 минута на паркету.

У трећој четвртини све дилеме око победника меча решене су за свега неколико минута. Звезда је веома брзо стигла до +24 (52:28), да би преко Бјелице и Симоновића у 29. минуту повела са огромних 70:35. Бјелица је прву прилику добио тек у овом делу игре и одлично ју је искористио, постигавши чак 10 поена за веома кратко време.

Четврта четвртина требало је представља само одрађивање посла, као и највећи део треће, а донео је и наставак шутерског „лудила“ Огњена Добрића, који је постигао нове две тројке, а први пут из игре промашио тек из деветог покушаја. Није било превелике тензије, гости су покушали да смање разлику и доживе колико-толико пристојан пораз, а домаћи да меч рутински приведу крају, па је ФМП стигао до нешто пристојнијег пораза од очекиваног након непуне три четвртине.

На крају:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС – ФМП ЖЕЛЕЗНИК 94:66 (23:11, 15:13, 34:15, 22:27)

Хала: Александар Николић
Гледалаца: 4 500
Судије: Белошевић, Војиновић, Јовчић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 10, Томпсон 5, Дангубић 7, Митровић 6, Лазић 6, Симанић 4, Добрић 21, Симоновић 11, Џенкинс 3, Гудурић 5, Кузмић 6, Бјелица 10

ФМП: Раданов 2, Човић 7, Давидовац 9, Апић 13, Лазаревић 10, Бурсаћ 4, Шешлија 9, Љубичић 4, Радовановић 2, Остин 6, Каплановић

ТОК УТАКМИЦЕ

4/4 (22:27)

Добрић се није појављивао на терену у трећој четвртини, али је на старту четврте погодио две тројке у низу и наставио са импресивном партијом. ФМП је мало по мало успео да спусти предност Звезде на мање од 30 поена у 35. минуту. У последњих пет минута обе екипе су само чекале крај утакмице, а ФМП успео и да задржи предност Звезде мањом од 30 поена.

3/4 (34:15)

Одмах по почетку трећег периода, Звезда је стигла до нове максималне предности и повела са 44:26. Остин је на кратко прекинуо серију црвено-белих, да би наш тим убрзо новом серијом (8:0) стигао до великих +24 (52:28). Предност је у наставку само расла, да би у 28. минуту било великих 65:35. Минут касније, црвено-бели су имали и +35 (70:35), да би гости смањили на 72:39 за крај трећег периода.

2/4 (15:13)

И други део меча отворио је сјајни Добрић, који је постигао своју трећу тројку, а потом и закуцао за свој 13. поен и +15 за црвено-беле. Максималних 16 поена предности Звезди је донео Џенкинс својом тројком, за 33:17 у 15. минуту, па је Алимпијевић поново затражио тајм-аут. То је мало тргло његове играче, који су смањили на 33:22. Ипак, то је било све што су гости урадили, па је домаћи тим лако дошао до нових +14, а резултатом 38:24 завршено је прво полувреме.

Фантастичан је био Огњен Добрић, са 15 поена.

1/4 (23:11)

На самом старту утакмице гледали смо изједначену борбу, али је све то трајало само до резултата 4:4. Након тога је уследила серија Звезде од 7:0, након које је шеф струке гостију морао да затражи минут одмора. Након тога је изузетно расположени Огњен Добрић погодио тројку за прву двоцифрену предност нашег тима (14:4). У истом ритму Звезда је одиграла и финиш прве четвртине, која је завршена резултатом 23:11.

——————————

Црвена звезда ће против ФМП-а из Железника вечерас одиграти прву утакмицу финала плеј-офа домаћег шампионата. У случају да прва стигне до три тријумфа, Звезда ће, предвођена Дејаном Радоњићем, стићи до треће везане титуле у домаћем шампионату.

ФМП је направио велики успех, савладавши Партизан у две утакмице, и то веома лако, упркос одређеним кадровским проблемима. На исти начин црвено-бели су славили против Мега Лекса.

У хали су Бобан Марјановић, Маик Цирбес, Немања Недовић, Милош Нинковић, рукометаши нашег клуба…