ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Убедљив пораз одбојкашица у првом мечу полуфинала плеј-офа

Одбојкашице Црвене звезде одиграле су испод свог нивоа и после свега сат времена игре поражене су од актуелног шампиона Визуре са 0:3 – 17:25, 19:25, 12:25. Црвено-беле су своју шансу пропустиле у прва два сета, када су дозволиле гошћама да се врате у игру, а нову прилику за победу имаће већ у суботу.

Звезда је одлично почела први сет (4:1), али је Визура брзо изједначила на 8:8. Црвено-беле су успела да одговоре на ту серију и са +3 оду на обавезну паузу – 12:9. Сервисима Александре Ћировић гошће успевају да потпуно преокрену и поведу са 12:13. Сада Звезда није имала одговор и Мусулин реагује тајм-аутом на 13:16. Све је ишло у корист ,,Ајкулица“, које су добро користиле своје прилике и серијом од 6:2 натерале Мусулин на нови тајм-ауту (15:22). То није дало резултата, Визура је успела да искористи другу сет лопту и поведе са 0:1, 17:25.

Добрим сервисима Кристине Ђурић црвено-беле су повеле са 4:1 на почетку другог сета, али је Визура преко Ерић ухватила прикључак (5:4, 8:7). Узвратила је Николина Лукић, прво сервисом, па потом нападом и донела Звезди +5 на техничком тајм-ауту (12:7). Пријала је пауза Катарини Лазовић која одличном игром у нападу доноси Визури -2, 12:10. Наставила је Лозо и резултат је изједначен на 15:15. Није успевела Звезда да поврати ритам, па Мусулин реагује тајм-аутом (16:18). Ништа није полазило за руком нашем тиму што су гошће знале да искористе и у потпуности преокрену овај сет за 0:2, 19:25.

Сервисима Јоване Коцић ,,Ајкулице“ стварају предност и почетком трећег дела игре – 1:6. Покушала је Мусулин са изменом Стијепић-Букилић, па потом и тајм-аутом на 4:11, али Визура има великих +8 на обавезној паузи – 4:12. Мила Ђорђевић добила је шансу на месту техничара (4:14), али ништа није могло да заустави расположену екипу Јовице Цветковића. Чекао се само крајњи резултат – убедљивих 12:25, за 0:3.

Николина Лукић била је нешто боља од осталих и забележила девет поена, а Трнић је пратила са шест. У екипи Визуре истакла се Катарина Лазовић са 13 поена.

Друга утакмица на програму је већ у суботу, такође у 18.00 у УСЦ ,,Вождовац“.