Млађе категоријеФудбал

Кадети бољи од „Романтичара“

Никола Шакић

У заосталој утакмици 7. кола Катедтске лиге Србије у фудбалу, младе наде Црвене звезде савладале су вршњаке са старе Карабурме.

Црвена звезда : ОФК Београд  2:1 (1:0)

Пред пуним трибинама помоћног стадиона Црвене звезде, и поред лоше игре, кадети Црвене звезде дошли су до важне победе. До предности су наши кадети стигли у 42. минуту након фантастичне соло акције одличног Николе Шакића. Шакић је прихватио лопту на средини терена, прошао целокупну одбрану младих „Романтичара“ и затресао мрежу голмана Матића.

У 53. минуту, Чермељ је фантастично извео слободан ударац и матирао голмана Шуљагића за 1:1. Ипак, црвено-бели до победе стижу у 70. минуту. Унгар је одлично извео корнер, а Јакшић затресао мрежу. Био је то погодак вредан победе и нова три бода.

Црвена звезда: Шуљагић, Јакшић, Унгар, Шакић, Милутиновић (Стаматовић), Јовановић, Симић, Пишчевић, Максимовић (Зекић), Јанковић, Караклајић (Стојковић).

Након овог сусрета на табели кадетске лиге Србије води Црвена звезда са максималних 27 бодова, а следе Партизан и Војводина 25, Рад 20, Телеоптик и Слога (Л) 19, Борац и ОФК Београд 18, …